Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aplikace Click Park slibuje revoluci v parkování v českých městech

14.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V rámci 15 českých a slovenských měst lze používat novou aplikaci Click Park, která umožňuje zaplatit za parkování pomocí smartphonu. Není tedy nutné hledat parkovací automat a navíc nezapomenete, kde jste své auto nechali.
Parkování v českých městech není nic jednoduchého. Když už konečně naleznete volné místo, musíte najít ještě automat, do kterého musíte mít dostatek mincí, neboť bankovky ani platební karty v naprosté většině případů nepřijímá. Nová mobilní aplikace Click Park od společnosti City Parking Group však slibuje vyřešení alespoň dvou posledních problémů. Umožňuje totiž za parkování zaplatit pomocí smartphonu, a to jednoduše a bezpečně prostřednictvím platební brány ČSOB. Nejprve je ovšem nutné vybrat místo zaparkování a jeho délku. Po zaplacení se řidiči na displeji zobrazí virtuální parkovací lístek, není tedy nutné umisťovat žádný lístek za okno automobilu. Navíc může mít uživatel neustále na očích, do kdy má parkování zaplacené a v případě potřeby si jej okamžitě prodloužit, aniž by se musel vracet k automatu a vozidlu. Před první platbou v aplikaci je nutné provést vratnou inicializační platbu v hodnotě 1 Kč.
 
 
„Řešení od ČSOB pomáhá efektivnějšímu řízení měst a obcí, snižování nákladů a zlepšení podmínek pro život občanů i podnikání firem. Udržitelný rozvoj moderních měst je podle nás podmíněn investicemi do tzv. smart city projektů. Také proto jsme partnerem bezpečnosti platebních transakcí aplikace Click Park,“ uvedl Jan Kubíček, ředitel strategických partnerství ČSOB. Aplikace Click Park přináší řidičům také další výhody, jako je přehled parkovacích zón včetně tarifů, navigace v rámci zón, možnost uložení do oblíbených i historie všech zakoupených parkovacích lístků. V neposlední řadě už nehrozí, že by řidič nemohl najít své zaparkované auto, stačí po zaparkování kliknout na tlačítko Označ polohu.
 
V současné době je služba Click Park dostupná v 15 městech v České republice a na Slovensku, do konce letošního roku by se ovšem jejich počet měl rozrůst na více než 50. Kromě toho je očekávána expanze do Polska či Maďarska, stejně jako přidání nových funkcí do aplikace, jako je rozšíření informací o parkování a možnost zaparkovat na parkovištích se závorou. City Parking Group také usnadňuje práci městské policii, které nabízí kontrolní aplikaci s možností zkontrolovat parkovací lístek až pro 40 registračních značek za minutu. Informace o případném přestupku jsou potom okamžitě zaslány do systému městské policie a přímo z aplikace lze také vytisknout potvrzení o přestupku.
 
Aplikaci Click Park si můžete stáhnout z Google Play Store (Android) nebo iTunes (Apple iOS).
 
Zdroj: Tisková zpráva
reklama