Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AnTuTu zveřejnilo žebříček nejvýkonnějších telefonů první poloviny roku

8.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
I přes svou nepřesnost a snadnou zmanipulovatelnost zůstávají benchmarky populárním způsobem, jak porovnat výkon více smartphonů či jejich procesorů. Jeden z nejznámějších testů AnTuTu také pravidelně zveřejňuje žebříčky nejvýkonnějších zařízení…
Seznam, který nedávno zveřejnili vývojáři populárního benchmarku AnTuTu, nám prozrazuje desítku nejvýkonnějších smartphonů v první polovině roku 2016. Není náhoda, že všechny top modely s operačním systémem Android kombinují procesor Qualcomm Snapdragon 820 s minimálně 4GB RAM a 64GB interním úložištěm. Qualcomm tedy potvrzuje, že minimálně v syntetických testech jsou jeho procesory nejvýkonnější a překonávají konkurenční čipy MediaTek, Samsung Exynos nebo Huawei Kirin. Jedinou výjimkou jsou samozřejmě iPhony 6s a SE, u kterých Apple použil své vlastní procesory. Všech deset nejvýkonnějších telefonů překročilo hranici 100 tisíc bodů, vítěz OnePlus 3 dokonce v průměru získal více než 140 tisíc bodů.

A jak je v poslední době zvykem, žebříčku dominují čínské smartphony:
  1. OnePlus 3 (140 228 bodů)
  2. Vivo Xplay5 Elite (138 706 bodů)
  3. LeEco Max 2 (138 026 bodů)
  4. Lenovo ZUK Z2 Pro (136 853 bodů)
  5. Xiaomi Mi 5 (136 773 bodů)
  6. Samsung Galaxy S7 Edge (134 599 bodů)
  7. Apple iPhone 6s (133 781 bodů)
  8. ZTE Axon 7 (132 217 bodů)
  9. Apple iPhone SE (131 401 bodů)
  10. Lenovo ZUK Z2 (129 076 bodů)

Vítězství v benchmarku samozřejmě nemusí znamenat, že je telefon při běžném používání nejrychlejší, ale je to rozhodně významný předpoklad. V minulosti se navíc mnohokrát ukázalo, že výrobci mohou výsledky zmanipulovat. Pokud tedy vybíráte nový smartphone a jedním z hlavních kritérií je pro vás výkon, rozhodně byste neměli řešit pár tisíc bodů v jakémkoliv benchmarku. AnTutu do statistiky započítalo jen výsledky naměřené ve své nejaktuálnější aplikaci ve verzi 6.0 od začátku ledna do konce června 2016. Započítány byly pouze modely, u kterých bylo zaznamenáno alespoň 2 000 testů, přičemž výsledné číslo je průměrem všech měření.
OnePlus 3 je podle benchmarku AnTuTu nejvýkonnějším smartphonem současnosti


A jaký je očekáván další vývoj žebříčku nejvýkonnějších telefonů? První polovina roku je sice na nové smartphony zpravidla bohatší než druhá, ale to neznamená, že by se statistiky nemohly zamíchat. Za méně než měsíc je očekáváno představení Samsungu Galaxy Note 7, následovat by měly nové Nexusy od HTC nebo iPhone 7 – všechny tyto modely by se mohly dostat mezi desítku nejvýkonnějších. A zapomenout samozřejmě nesmíme na čínské výrobce (např. Xiaomi či LeEco), kteří také připravují výkonné novinky.

Z hlediska hardwaru začnou s žebříčkem čím dál častěji zamíchávat modely s 6GB operační pamětí. Očekáván je také nový high-endový procesor od Qualcommu, který by měl nést název Snapdragon 821 nebo 823. S největší pravděpodobností půjde o přetaktovanou verzi aktuálního čtyřjádrového Snapdragonu 820.

Zdroj: Antutu.com
reklama