Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AnTuTu: který telefon je nejvýkonnější?

13.4.2016, Jan Pánek, aktualita
AnTuTu představilo žebříček 10 nejvýkonnějších telefonu za první čtvrtletí roku 2016. Do nejlepší trojky se dostaly favorizovavné telefony s nejvýkonnějšími procesory. Vítěz však může přeci jen překvapit.
AnTuTu je velmi oblíbený nástroj na měření hrubého výkonu telefonu, dnes se dá říct, že to je standardní benchmark pro porovnávání telefonů a tabletů. Díky tomu můžeme brát jeho výsledky jako reprezentativní.

Tabulka níže byla naměřena od 1. 1. do 31. 3. letošního roku na verzi benchmarku V6.0. Výsledek telefonu odpovídá průměrnému skóre pro jednu procesorovou variantu telefonu. Podmínkou bylo, aby byl telefon změřen v AnTuTu aspoň 500×.

Možná lehce překvapivě se na prvním místě nachází Xiaomi Mi 5 se Snapdragonem 820. Mnozí by si mohli myslet, že na první příčce bude Samsung Galaxy S7, v jehož jedné verzi také tiká Snapdragon 820. Nesmíme ale zapomínat, že Galaxy S7 má displej s 2K rozlišením, zatímco Xiaomi Mi 5 má "pouze" Full HD rozlišení. Podle AnTuTu displeje neudělají velký rozdíl mezi výsledky dvou telefonů, ale pár tisíc bodů to je.

Na třetím místě se nepřekvapivě nachází Apple iPhone 6S. Ten si vybojoval první místo v obdobné tabulce, která monitorovala konec loňského roku. Jedná se jen o další důkaz, že je Apple mezi procesory momentálně nejlepší, jelikož o půl roku předběhl konkurenci - nyní je s ní na stejné úrovni. Nové iPhony se představují vždy na konci léta, takže procesor A9 se do telefonů dostal o půl roku dříve než Snapdragon 820 nebo Exynos 8890.

Za zmínku ještě stojí Huawei Mate 8. Ten totiž běží na procesoru Kirin 950, který vyrábí samotný Huawei. I když Huawei sliboval, že zatopí největším výrobcům na trhu, zatím na konkurenci nestačí. I přesto se jedná o dobré procesory, která mají často nižší spotřebu než konkurence.

V tabulce se objevilo i Vivo XPlay 5, které běží na novém (resp. nově přejmenovaném) Qualcommu Snapdragon 652. Tento procesor už disponuje velmi výkonnými jádry Cortex-A72. Můžeme tedy vidět, že se letošní procesor vyšší střední třídy výkonově dotahuje na TOP loňské procesory.

Zdroj: AnTuTu
reklama