Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ani ThinkPad, ani IdeaPad. Lenovo uvádí stylové pracanty ThinkBook

18.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo na veletrhu Accelerate 2019 představilo novou řadu notebooků s Windows 10, která kombinuje kombinuje pracovní funkce a spolehlivost série ThinkPad s moderní vzhledem série IdeaPad.
Lenovo se rozhodlo zkřížit dvě své hlavní podznačky notebooků a výsledkem je nová série ThinkBook S. Cílí na malé a střední podniky, které vyžadují na jedné straně vysokou mobilitu, moderní design a komfortní používání, ale na straně druhé se neobejdou bez vysoké spolehlivosti, bezpečnosti a technické podpory. Notebooky se vyznačují ztenčenými rámečky, možností otevřít displej do úhlu až 180 stupňů či prémiovým šasi z hliníku a hořčíku, které umožnilo stlačit hmotnost na 1,34 kg (menší model), respektive 1,5 kg (větší model). Ať už sáhnete po verzi se 13,3" nebo 14" displejem, můžete se těšit na Full HD rozlišení.
 
 
Počítače z řady ThinkBook jsou poháněny osmou generací procesorů Intel Core, až 16GB RAM a 512GB SSD. Pokud by si nikdo nevystačil s integrovanou grafikou Intel UHD 620, může zvolit konfiguraci s dedikovanou AMD Radeon 540X. K dispozici je čtečka otisků prstů, platforma TPM 2.0 pro šifrování uživatelských dat, fyzická krytka webkamery ThinkShutter, klávesnice odolná proti polití a baterie s výdrží až 10 hodin (ThinkBook 14S), respektive 11 hodin (ThinkBook 14S). O vyladění reproduktorů se postarala společnost Harman, další vylepšení zvuku potom přidává technologie Dolby Audio. Své využití najdou také při hovorech přes Skype, stejně jako dvojice mikrofonů a dedikované tlačítko pro příjem a pokládání hovorů.
 
 
Od zavedené řady ThinkPad si nováčci vypůjčili třeba službu Lenovo Premier Support, prodloužení záruky a aktualizací, on-site podporu druhý den nebo mezinárodní záruční servis. Předinstalovaný software Lenovo Vantage software nabízí nástroje pro diagnostiku hardwaru, uživatelské nastavení a automatickou instalaci důležitých aktualizací. Menší model ThinkPad 13S potom proti svému většímu sourozenci přidává pár vychytávek navíc. Patří mezi ně displej s podporou HDR standardu Dolby Vision, podpora některých funkcí (např. stahování e-mailů, upozornění na hovory) i v režimu spánku, možnost rychlého probuzení pomocí tlačítka Smart Power On nebo hlasového příkazu a rychlé nabíjení baterie RapidCharge, které doplní 80 % kapacity za pouhou hodinu.
 
 
České zastoupení zatím neprozradilo, jak to bude s cenou a dostupností nových notebooků. Ze světa ovšem víme, že ThinkBooky se dostanou na trh ještě tento měsíc s cenou od 730 dolarů (16 800 Kč bez DPH).
 
Zdroj: Tisková zpráva


reklama