Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ani levný Honor 8A se neobejde bez výřezu

17.12.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Připravovaný Honor 8A se stane jedním z nejlevnějších smartphonů v nabídce čínské značky. I v jeho výbavě ovšem nalezneme velký displej s malým výřezem. Unikla také kompletní výbava telefonu i jeho fotografie.
V čínské databázi TENAA se objevil připravovaný Honor 8A, který by mohl být představen nejpozději v následujících týdnech. Naváže na poměrně populární Honor 7A, který si zákazníci oblíbili hlavně díky zajímavému mixu líbivého designu, dostačující výbavy a nízké ceny. Dosud nepředstavená novinka se objevila pod interními označeními JAT-TL00 a JAT-AL00, přičemž odhaleno bylo téměř vše z výbavy i designu. Dostupné fotografie dokládají, že telefon by měl mít displej s poměrně úzkými rámečky a drobným kapkovitým výřezem v horní části, kde se nachází čelní kamera. Připomeňme, že předchůdce Honor 7A měl ještě displej bez výřezu.
 
Na zadní straně si potom můžeme všimnout vertikálního pruhu, který oživuje design zařízení. Marně byste ovšem hledali čtečku otisků prstů, kterou nejspíš Honor 8A bude postrádat. Místo toho můžeme očekávat funkci odemykání obličeje, ale ta nebývá (hlavně u levnějších modelů) příliš rychlá, spolehlivá ani bezpečná. Jedná se tedy spíše o krok zpátky, který by nás ovšem neměl překvapit ani u jiných telefonů od Huawei – stačí vzpomenout na před pár dny představený model Enjoy 9.
 
 
Z databáze TENAA jsme se dozvěděli také téměř všechny podstatné informace o výbavě Honoru 8A: Telefon by měl používat šestipalcový displej s rozlišení 1560 x 720 pixelů (HD+) a poměrem stran 19,5:9. O pohon se postará blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, kterému by měla dělat společnost 3GB operační paměť. V případě interního úložiště se hovoří o 32GB a 64GB variantě, v obou případech s možností rozšíření prostřednictvím microSD karty. Navíc by nemělo jít o tzv. hybridní slot, takže i při používání paměťovky zůstane prostor pro dvě SIM karty.
 
Z další známé výbavy můžeme jmenovat 13MPx zadní fotoaparát s LED bleskem a 8MPx přední snímač na selfie. Samozřejmě by neměla chybět ani podpora sítí LTE a kapacita baterie se údajně zastaví na hodnotě 3 000 mAh. Chválihodné je použití aktuálního operačního systému Android 9.0 Pie s uživatelskou nadstavbou EMUI. Honor 8A by měl měřit 156,28 × 73,5 × 8 mm a vážit 150 g. Podrobnosti o ceně ani dostupnosti zatím nemáme k dispozici.
 


reklama