Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android Wear se změnil ve Wear OS. Mrkněte na nové logo

12.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Spekulace se potvrdily velmi rychle a Google tento týden opravdu přistoupil k rebrandingu Android Wear. Nově se platforma pro chytré hodinky jmenuje Wear OS a dostala také nové logo. Aktualizováno.
Doplněno 15. 3. 2018: Google na svém blogu potvrdil přejmenování z Android Wear na Wear OS a jako důvod uvedl, že třetina uživatelů této platformy používá hodinky v kombinaci s iPhonem. Rebranding je tak vcelku logickým krokem, i když systém z technického hlediska zůstane založený na Androidu. K oznámení došlo týden před veletrhem Baselworld 2018, kde by mohly být představeny nové modely hodinek s Android Wear Wear OS.
 
 
Původní článek z 12. 3. 2018: Android Wear je jeden z několika operačních systémů určených pro chytré hodinky. I přes to, že jej najdeme v modelech různých značek, nedosahuje na trhu zrovna vysokého podílu (ve srovnání s watchOS od Applu). Google se může pokusit tuto situaci zvrátit několika způsoby a jednou z nich je rebranding, kterého si všiml jeden z uživatelů sítě Reddit. Při nastavování svých hodinek si všiml nového loga – místo modrobílého loga se silně stylizovanými hodinkami bylo použito rovněž stylizované písmeno W kombinující několik barev typických pro Google. Někomu svým designem může připomínat logo funkce Google Assistant.
 
 
Název Wear OS i s novým logem
 
Možná ještě zajímavější než změna loga je přejmenování z Android Wear na Wear OS. Redaktoři webu 9to5Google.com se novinkám podrobněji podívali na zoubek. Daná notifikace, kde byla změna zaznamenána, pochází od Google Play Services (Služby Google Play). Ve verzi 12.2, která je v těchto dnech distribuována mezi uživatele, nalezneme ještě staré logo a název Android Wear. Verze 12.4, která je součástí prvního vývojářského preview Androidu P, už odkazuje na Wear OS, logo však ještě zůstává beze změny. Nové logo i název nalezneme až v Google Play Services 12.5, což je aktuálně nejnovější beta verze této aplikace dostupná jen pro hrstku uživatelů provádějících testování.
 
 
Název Wear OS, ale ještě původní logo z Android Wear
 
Rebranding tedy prozatím probíhá jen pomalu, což značí, že k jeho oficiálnímu oznámení nejspíš dojde až časem. Vhodnou příležitostí by mohla být vývojářská konference Google I/O 2018, která je naplánována na květen. Můeme očekávat, že spolu s rebrandingem oznámí Google i další změny pro tento operační systém, jako jsou nové funkce či zařízení. Google se nejspíš ke změnám odhodlal proto, aby platforma nebyla spojována výhradně s Androidem. Názew Androdi Wear totiž může naznačovat, že jsou hodinky kompatibilní pouze s androidovými smartphony, přitom už poměrně dlouho jsou podproovány také iPhony. Připomeňme, že k podobnému rebrandingu nedávno došlo u platební služby Android Pay, které se změnila v Google Pay.
 


reklama