www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android Q si brousí zuby. Známe první novinky

Android Q si brousí zuby. Známe první novinky
, , aktualita
Přibližně za měsíc by mohl být oznámen nový Android Q, ale o prvních nových funkcích a vylepšeních víme už nyní. Těšit se můžeme třeba na tmavý režim dostupný napříč všemi aplikacemi nebo obdobu Face ID.
K oblíbeným
reklama
Zatímco mnoho smartphonů stále ještě čeká na Android 9.0 Pie, vývojáři už v tichosti pracují na další verzi. Ta by měla nést název začínající na písmeno Q a číselné označení 10.0. Pokud Google dodrží zvyklosti z loňského roku, k oficiálnímu vydání vývojářského sestavení by mohlo dojít už za měsíc, tedy začátkem března. Detaily o některých nových funkcích a vylepšeních ovšem unikly na internet už nyní. Jelikož je Android Q zatím jen v rané fázi vývoji, nejsou novinky zdaleka kompletní a celkem logicky tak v tuto chvíli převažují změny zaměřené na vývojáře spíše než na koncové uživatele.
 
 
Zatím nejzajímavější novinkou je snadno aktivovatelný tmavý režim, který by měl být v Androidu Q dostupný v celém systému i všech podporovaných aplikacích. V nastavení se ovšem ukrývá ještě přepínač, která umožní aktivovat tmavý režim i v aplikacích, které tuto možnost nenabízejí. Zatím tato volba nefunguje zcela dokonale, třeba v aplikaci Facebook nelze přečíst některé texty, ale do prvních zařízení nejspíš Android Q zamíří přibližně za půl roku, takže času k vylepšení zůstává dost.
 
 
Google dále zapracoval na oprávněních aplikací, konkrétně došlo k přepracování příslušné části Nastavení. Kromě toho, že lze vidět grafické znázornění, jak často aplikace využívá jednotlivá oprávnění, je možné u jednotlivých aplikací povolit oprávnění pouze v situacích, kdy je aplikace používána. Tím by mělo být možné zabránit tomu, aby aplikace na pozadí přistupovaly třeba k mikrofonu nebo údajům o poloze.
 
Na bezpečnost je nejspíš zaměřena i nová možnost v rychlém nastavení, která vypne všechny senzory a aktivuje režim letadla. Ve vývojářském nastavení také byla objevena volba, která naznačuje, že by součástí Androidu mohla být obdoba funkce Samsung DeX. To znamená, že by bylo možné z telefonu vytvořit počítač po připojení k monitoru. V tuto chvíli se ovšem funkci nepodařilo zprovoznit. 
 
Android Q by měl přinést nativní podporu pokročilejších technologií rozpoznání obličeje, tedy obdobu Face ID. Stále ovšem bude nutné, aby telefon byl vybaven potřebnými senzory. Nativně bude v systému dostupná také funkce nahrávání obrazovky, která dosud vyžadovala aplikaci třetí strany. Nová verze systému také bude připravena na technologie Wi-Fi WPA3 a 5G.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala