www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně
, , aktualita
Project Sandcastle umožňuje nainstalovat Android na telefony od Applu. Zatím je podporován iPhone 7 a 7 Plus, ale další se přidají později. Beta verze je ovšem určena jen k testování, neboť některé klíčové funkce v tuto chvíli stále nefungují.
K oblíbeným
reklama
Snili jste někdy o iPhonu s Androidem? David Wang a jeho tým ze startupu Corellium, který se zabývá kybernetickou bezpečností, ano. Vytvořili proto Project Sandcastle, který umožní každému pokročilejšímu uživateli nainstalovat operační systém od Googlu na smartphone s logem nakousnutého jablka.
 
 

Zatím jen pro největší nadšence

 
Samotná instalace není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Project Sandcastle využívá exploit checkra1n, který umožňuje vývojářům získat přístup k booatloaderu a nainstalovat do zařízení Android. Postup byl otestován na dvanácti modelech smartphonů – od iPhonu 6 až po iPhone 11 Pro – a dvou iPodech. Beta verze, kterou si mohou stáhnout uživatelé, je ovšem prozatím dostupná jen pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Právě na těchto modelech z roku 2016 zatím funguje Android nejlépe. I přesto zatím má daleko k dokonalosti. V tabulce na konci článku můžete vidět, že se zatím nepodařilo zprovoznit zvuk, fotoaparát, GPU, Bluetooth a dokonce ani funkce mobilní sítě, takže si s telefonem nezavoláte. Systém má navíc přístup pouze ke čtení paměti, proto na iPhone nelze např. instalovat aplikace z Google Play Store.
 
 
Vývoj ovšem pokračuje a autoři projektu věří, že se jim postupně podaří vychytat všechny mouchy a časem Android zprovoznit i na dalších modelech iPhonů. David Wang rozhodně není žádný nováček. Právě on stojí za projektem iDroid, který před devíti lety překvapil svět portem Androidu 2.3 Gingerbread na iPhone 3G. Vloni se jeho firma Corellium dokonce dostala do sporu s Applem, který ji žaloval za porušení autorských práv, a to kvůli vytvoření softwarové verze iPhonu. Startup ve vyjádření na svých stránkách argumentoval tím, že „pokud si koupíte iPhone, vlastníte jeho hardware. Android pro iPhone vám dává svobodu provozovat na tomto hardwaru jiný operační systém.
 
Více informací o projektu včetně souborů potřebných k instalaci naleznete na oficiálních stránkách. Instalaci se v tuto chvíli doporučujeme vyvarovat, neboť telefon by byl stejně nepoužitelný a zbytečně riskujete jeho trvalé poškození. Snad jen v případě, že jste nadšenec se zkušenostmi a v šuplíku vám leží nevyužitý iPhone 7 či 7 Plus, dává instalace nějaký smysl.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala