www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně
, , aktualita
Project Sandcastle umožňuje nainstalovat Android na telefony od Applu. Zatím je podporován iPhone 7 a 7 Plus, ale další se přidají později. Beta verze je ovšem určena jen k testování, neboť některé klíčové funkce v tuto chvíli stále nefungují.
K oblíbeným
reklama
Snili jste někdy o iPhonu s Androidem? David Wang a jeho tým ze startupu Corellium, který se zabývá kybernetickou bezpečností, ano. Vytvořili proto Project Sandcastle, který umožní každému pokročilejšímu uživateli nainstalovat operační systém od Googlu na smartphone s logem nakousnutého jablka.
 
 

Zatím jen pro největší nadšence

 
Samotná instalace není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Project Sandcastle využívá exploit checkra1n, který umožňuje vývojářům získat přístup k booatloaderu a nainstalovat do zařízení Android. Postup byl otestován na dvanácti modelech smartphonů – od iPhonu 6 až po iPhone 11 Pro – a dvou iPodech. Beta verze, kterou si mohou stáhnout uživatelé, je ovšem prozatím dostupná jen pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Právě na těchto modelech z roku 2016 zatím funguje Android nejlépe. I přesto zatím má daleko k dokonalosti. V tabulce na konci článku můžete vidět, že se zatím nepodařilo zprovoznit zvuk, fotoaparát, GPU, Bluetooth a dokonce ani funkce mobilní sítě, takže si s telefonem nezavoláte. Systém má navíc přístup pouze ke čtení paměti, proto na iPhone nelze např. instalovat aplikace z Google Play Store.
 
 
Vývoj ovšem pokračuje a autoři projektu věří, že se jim postupně podaří vychytat všechny mouchy a časem Android zprovoznit i na dalších modelech iPhonů. David Wang rozhodně není žádný nováček. Právě on stojí za projektem iDroid, který před devíti lety překvapil svět portem Androidu 2.3 Gingerbread na iPhone 3G. Vloni se jeho firma Corellium dokonce dostala do sporu s Applem, který ji žaloval za porušení autorských práv, a to kvůli vytvoření softwarové verze iPhonu. Startup ve vyjádření na svých stránkách argumentoval tím, že „pokud si koupíte iPhone, vlastníte jeho hardware. Android pro iPhone vám dává svobodu provozovat na tomto hardwaru jiný operační systém.
 
Více informací o projektu včetně souborů potřebných k instalaci naleznete na oficiálních stránkách. Instalaci se v tuto chvíli doporučujeme vyvarovat, neboť telefon by byl stejně nepoužitelný a zbytečně riskujete jeho trvalé poškození. Snad jen v případě, že jste nadšenec se zkušenostmi a v šuplíku vám leží nevyužitý iPhone 7 či 7 Plus, dává instalace nějaký smysl.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart" Elektro Volkswageny v Číně prodejně strádají, nejsou dostatečně "smart"
Automobilce Volkswagen se po vleklých softwarových problémech konečně povedlo dostat své nové elektromobily řady ID na trh. Zatímco na starém kontinentě se jim daří, v Číně čelí značnému nezájmu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech Takata falšovala údaje o bezpečnostních pásech
Dnes už bývalá společnost Takata má další obrovský problém. Po aféře s airbagy se zjistilo, že není vše v úplném pořádku ani s jejími bezpečnostními pásy. Firma totiž falšovala údaje o jejich vlastnostech.
21.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
20.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala