www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně
, , aktualita
Project Sandcastle umožňuje nainstalovat Android na telefony od Applu. Zatím je podporován iPhone 7 a 7 Plus, ale další se přidají později. Beta verze je ovšem určena jen k testování, neboť některé klíčové funkce v tuto chvíli stále nefungují.
K oblíbeným
reklama
Snili jste někdy o iPhonu s Androidem? David Wang a jeho tým ze startupu Corellium, který se zabývá kybernetickou bezpečností, ano. Vytvořili proto Project Sandcastle, který umožní každému pokročilejšímu uživateli nainstalovat operační systém od Googlu na smartphone s logem nakousnutého jablka.
 
 

Zatím jen pro největší nadšence

 
Samotná instalace není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Project Sandcastle využívá exploit checkra1n, který umožňuje vývojářům získat přístup k booatloaderu a nainstalovat do zařízení Android. Postup byl otestován na dvanácti modelech smartphonů – od iPhonu 6 až po iPhone 11 Pro – a dvou iPodech. Beta verze, kterou si mohou stáhnout uživatelé, je ovšem prozatím dostupná jen pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Právě na těchto modelech z roku 2016 zatím funguje Android nejlépe. I přesto zatím má daleko k dokonalosti. V tabulce na konci článku můžete vidět, že se zatím nepodařilo zprovoznit zvuk, fotoaparát, GPU, Bluetooth a dokonce ani funkce mobilní sítě, takže si s telefonem nezavoláte. Systém má navíc přístup pouze ke čtení paměti, proto na iPhone nelze např. instalovat aplikace z Google Play Store.
 
 
Vývoj ovšem pokračuje a autoři projektu věří, že se jim postupně podaří vychytat všechny mouchy a časem Android zprovoznit i na dalších modelech iPhonů. David Wang rozhodně není žádný nováček. Právě on stojí za projektem iDroid, který před devíti lety překvapil svět portem Androidu 2.3 Gingerbread na iPhone 3G. Vloni se jeho firma Corellium dokonce dostala do sporu s Applem, který ji žaloval za porušení autorských práv, a to kvůli vytvoření softwarové verze iPhonu. Startup ve vyjádření na svých stránkách argumentoval tím, že „pokud si koupíte iPhone, vlastníte jeho hardware. Android pro iPhone vám dává svobodu provozovat na tomto hardwaru jiný operační systém.
 
Více informací o projektu včetně souborů potřebných k instalaci naleznete na oficiálních stránkách. Instalaci se v tuto chvíli doporučujeme vyvarovat, neboť telefon by byl stejně nepoužitelný a zbytečně riskujete jeho trvalé poškození. Snad jen v případě, že jste nadšenec se zkušenostmi a v šuplíku vám leží nevyužitý iPhone 7 či 7 Plus, dává instalace nějaký smysl.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem Motorola Moto G8 Power Lite přichází s 5000mAh akumulátorem
Smartphony s nadprůměrnou kapacitou akumulátorů jsou poměrně populární a řada Power od Motoroly rovněž sbírá úspěchy. Nyní přichází nové Moto G8 Power Lite s velkým 5000mAh akumulátorem a 6,5" displejem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej Razer Blade 15 dostává Core i7 10. generace na 5,1 GHz i 300Hz displej
Společnost Razer spolu s příchodem nových procesorů Intel Comet Lake-H 10. generace představila také svůj nový herní notebook Blade 15. Procesor běží až na 5,1 GHz a můžeme mít také 300Hz displej.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů EMUI 10.1: Seznam vylepšení a podporovaných telefonů
Huawei nedávno představil novou verzi své uživatelské nadstavby pro Android. EMUI 10.1 se jako aktualizace dostane na desítky stávajících modelů Huawei a Honor. Mezi novinkami nalezneme vylepšené uživatelské rozhraní nebo aplikace pro videohovory.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň WhatsApp bude možné používat na více zařízeních zároveň
Facebook snad brzy vyslyší žádosti uživatelů a umožní svou aplikaci WhatsApp používat na více smartphonech najednou, a to při použití stejného účtu. Delší dobu vývojáři testují také zprávy s omezenou platností.
1.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře