www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně

Android na iPhonu se stal skutečností. Zatím funguje jen částečně
, , aktualita
Project Sandcastle umožňuje nainstalovat Android na telefony od Applu. Zatím je podporován iPhone 7 a 7 Plus, ale další se přidají později. Beta verze je ovšem určena jen k testování, neboť některé klíčové funkce v tuto chvíli stále nefungují.
K oblíbeným
reklama
Snili jste někdy o iPhonu s Androidem? David Wang a jeho tým ze startupu Corellium, který se zabývá kybernetickou bezpečností, ano. Vytvořili proto Project Sandcastle, který umožní každému pokročilejšímu uživateli nainstalovat operační systém od Googlu na smartphone s logem nakousnutého jablka.
 
 

Zatím jen pro největší nadšence

 
Samotná instalace není tak náročná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Project Sandcastle využívá exploit checkra1n, který umožňuje vývojářům získat přístup k booatloaderu a nainstalovat do zařízení Android. Postup byl otestován na dvanácti modelech smartphonů – od iPhonu 6 až po iPhone 11 Pro – a dvou iPodech. Beta verze, kterou si mohou stáhnout uživatelé, je ovšem prozatím dostupná jen pro iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Právě na těchto modelech z roku 2016 zatím funguje Android nejlépe. I přesto zatím má daleko k dokonalosti. V tabulce na konci článku můžete vidět, že se zatím nepodařilo zprovoznit zvuk, fotoaparát, GPU, Bluetooth a dokonce ani funkce mobilní sítě, takže si s telefonem nezavoláte. Systém má navíc přístup pouze ke čtení paměti, proto na iPhone nelze např. instalovat aplikace z Google Play Store.
 
 
Vývoj ovšem pokračuje a autoři projektu věří, že se jim postupně podaří vychytat všechny mouchy a časem Android zprovoznit i na dalších modelech iPhonů. David Wang rozhodně není žádný nováček. Právě on stojí za projektem iDroid, který před devíti lety překvapil svět portem Androidu 2.3 Gingerbread na iPhone 3G. Vloni se jeho firma Corellium dokonce dostala do sporu s Applem, který ji žaloval za porušení autorských práv, a to kvůli vytvoření softwarové verze iPhonu. Startup ve vyjádření na svých stránkách argumentoval tím, že „pokud si koupíte iPhone, vlastníte jeho hardware. Android pro iPhone vám dává svobodu provozovat na tomto hardwaru jiný operační systém.
 
Více informací o projektu včetně souborů potřebných k instalaci naleznete na oficiálních stránkách. Instalaci se v tuto chvíli doporučujeme vyvarovat, neboť telefon by byl stejně nepoužitelný a zbytečně riskujete jeho trvalé poškození. Snad jen v případě, že jste nadšenec se zkušenostmi a v šuplíku vám leží nevyužitý iPhone 7 či 7 Plus, dává instalace nějaký smysl.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala