www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Auto prochází největším redesignem v historii

Android Auto prochází největším redesignem v historii
, , aktualita
Google oznámil velké změny, kterými brzy projde platforma Android Auto. K dispozici bude nový vzhled zahrnující tmavý motiv nebo centrum notifikací. To vše přitom s cílem zlepšit čitelnost a přehlednost.
K oblíbeným
reklama
Podobné jako iOS nabízí Apple CarPlay, tak Android má své uživatelské rozhraní přizpůsobené pro použití v automobilech. Nazývá se jednoduše Android Auto a představeno bylo už před více než čtyřmi lety. Ačkoliv platformu podporuje většina velkých automobilek včetně Škody, na českém trhu stále není Android Auto oficiálně dostupné. To ovšem vůbec není nepřekonatelný problém, jednou z možností je stáhnout si instalační balíček APK příslušné aplikace mimo Google Play Store (v takovém případě si ovšem dávejte velký pozor, odkud soubor stahujete, neboť by mohl být nakažen škodlivým kódem).
 
 
Před začátkem vývojářské konference Google I/O 2019 byly oznámeny největší změny v historii, kterými projde rozhraní Android Auto. Hned na první pohled si můžete všimnout designových změn, především palety odstínů s barevnými akcenty a novým fontem. Android Auto tak bude lépe ladit do interiéru vozidla, který obvykle používá tmavě šedou nebo černou přístrojovou desku. Ještě důležitější výhodou, která plyne z těchto změn, je potom lepší čitelnost a přehlednost – při použití ve vozidle naprosto klíčové. V neposlední řadě může být tmavý motiv méně rušivý při jízdě v noci. Nová navigační lišta ve spodní části obrazovky umožňuje ovládat nejpodstatnější funkce jako přehrávání hudby, telefonní hovory nebo navigaci bez ohledu na to, jakou aplikaci právě používáte. Zvládnete tak základní operace s méně dotyky obrazovky.
 
 
Nové notifikační centrum sdružuje na jedné obrazovce všechny nedávné hovory, zprávy a upozornění, takže si vše můžete pohodlně přečíst nebo poslechnout až ve chvíli, kdy to bude bezpečné. Spolu s tím je k dispozici také nový vzhled notifikací a přepracovaný launcher, který nabízí snadnější přístup k nainstalovaným aplikacím. Nová verze zároveň Android Auto slibuje méně zdržování před samotnou jízdou. Po spuštění bude pokračovat v přehrávání hudby a zobrazí oblíbenou aplikaci pro navigování. Potom stačí vybrat jednu z navrhovaných lokací nebo si hlasovým povelem „Hey Google!“ nastavit jinou.
 
 
Google přislíbil, že nová aktualizace platformy Android Auto vyjde letos v létě. O rozšíření oficiální podpory do dalších regionů se společnost nezmínila.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik