www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Auto prochází největším redesignem v historii

Android Auto prochází největším redesignem v historii
, , aktualita
Google oznámil velké změny, kterými brzy projde platforma Android Auto. K dispozici bude nový vzhled zahrnující tmavý motiv nebo centrum notifikací. To vše přitom s cílem zlepšit čitelnost a přehlednost.
K oblíbeným
reklama
Podobné jako iOS nabízí Apple CarPlay, tak Android má své uživatelské rozhraní přizpůsobené pro použití v automobilech. Nazývá se jednoduše Android Auto a představeno bylo už před více než čtyřmi lety. Ačkoliv platformu podporuje většina velkých automobilek včetně Škody, na českém trhu stále není Android Auto oficiálně dostupné. To ovšem vůbec není nepřekonatelný problém, jednou z možností je stáhnout si instalační balíček APK příslušné aplikace mimo Google Play Store (v takovém případě si ovšem dávejte velký pozor, odkud soubor stahujete, neboť by mohl být nakažen škodlivým kódem).
 
 
Před začátkem vývojářské konference Google I/O 2019 byly oznámeny největší změny v historii, kterými projde rozhraní Android Auto. Hned na první pohled si můžete všimnout designových změn, především palety odstínů s barevnými akcenty a novým fontem. Android Auto tak bude lépe ladit do interiéru vozidla, který obvykle používá tmavě šedou nebo černou přístrojovou desku. Ještě důležitější výhodou, která plyne z těchto změn, je potom lepší čitelnost a přehlednost – při použití ve vozidle naprosto klíčové. V neposlední řadě může být tmavý motiv méně rušivý při jízdě v noci. Nová navigační lišta ve spodní části obrazovky umožňuje ovládat nejpodstatnější funkce jako přehrávání hudby, telefonní hovory nebo navigaci bez ohledu na to, jakou aplikaci právě používáte. Zvládnete tak základní operace s méně dotyky obrazovky.
 
 
Nové notifikační centrum sdružuje na jedné obrazovce všechny nedávné hovory, zprávy a upozornění, takže si vše můžete pohodlně přečíst nebo poslechnout až ve chvíli, kdy to bude bezpečné. Spolu s tím je k dispozici také nový vzhled notifikací a přepracovaný launcher, který nabízí snadnější přístup k nainstalovaným aplikacím. Nová verze zároveň Android Auto slibuje méně zdržování před samotnou jízdou. Po spuštění bude pokračovat v přehrávání hudby a zobrazí oblíbenou aplikaci pro navigování. Potom stačí vybrat jednu z navrhovaných lokací nebo si hlasovým povelem „Hey Google!“ nastavit jinou.
 
 
Google přislíbil, že nová aktualizace platformy Android Auto vyjde letos v létě. O rozšíření oficiální podpory do dalších regionů se společnost nezmínila.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář