www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Android Auto prochází největším redesignem v historii

Android Auto prochází největším redesignem v historii
, , aktualita
Google oznámil velké změny, kterými brzy projde platforma Android Auto. K dispozici bude nový vzhled zahrnující tmavý motiv nebo centrum notifikací. To vše přitom s cílem zlepšit čitelnost a přehlednost.
K oblíbeným
reklama
Podobné jako iOS nabízí Apple CarPlay, tak Android má své uživatelské rozhraní přizpůsobené pro použití v automobilech. Nazývá se jednoduše Android Auto a představeno bylo už před více než čtyřmi lety. Ačkoliv platformu podporuje většina velkých automobilek včetně Škody, na českém trhu stále není Android Auto oficiálně dostupné. To ovšem vůbec není nepřekonatelný problém, jednou z možností je stáhnout si instalační balíček APK příslušné aplikace mimo Google Play Store (v takovém případě si ovšem dávejte velký pozor, odkud soubor stahujete, neboť by mohl být nakažen škodlivým kódem).
 
 
Před začátkem vývojářské konference Google I/O 2019 byly oznámeny největší změny v historii, kterými projde rozhraní Android Auto. Hned na první pohled si můžete všimnout designových změn, především palety odstínů s barevnými akcenty a novým fontem. Android Auto tak bude lépe ladit do interiéru vozidla, který obvykle používá tmavě šedou nebo černou přístrojovou desku. Ještě důležitější výhodou, která plyne z těchto změn, je potom lepší čitelnost a přehlednost – při použití ve vozidle naprosto klíčové. V neposlední řadě může být tmavý motiv méně rušivý při jízdě v noci. Nová navigační lišta ve spodní části obrazovky umožňuje ovládat nejpodstatnější funkce jako přehrávání hudby, telefonní hovory nebo navigaci bez ohledu na to, jakou aplikaci právě používáte. Zvládnete tak základní operace s méně dotyky obrazovky.
 
 
Nové notifikační centrum sdružuje na jedné obrazovce všechny nedávné hovory, zprávy a upozornění, takže si vše můžete pohodlně přečíst nebo poslechnout až ve chvíli, kdy to bude bezpečné. Spolu s tím je k dispozici také nový vzhled notifikací a přepracovaný launcher, který nabízí snadnější přístup k nainstalovaným aplikacím. Nová verze zároveň Android Auto slibuje méně zdržování před samotnou jízdou. Po spuštění bude pokračovat v přehrávání hudby a zobrazí oblíbenou aplikaci pro navigování. Potom stačí vybrat jednu z navrhovaných lokací nebo si hlasovým povelem „Hey Google!“ nastavit jinou.
 
 
Google přislíbil, že nová aktualizace platformy Android Auto vyjde letos v létě. O rozšíření oficiální podpory do dalších regionů se společnost nezmínila.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play Google kvůli adware smazal aplikace čínského CooTeku z obchodu Play
Čínská vývojářská společnost CooTek si nedala říct a do svých aplikací vkládala nadměrné množství adwaru. Přestože měly aplikace stovky milionů stažení, Google se je rozhodl smazat kvůli porušení podmínek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní Lotus Evija: šílený elektrický hypersport přináší 2000 koní
Britský Lotus je znám svými lehkými sportovními vozy, které více vynikají svou lehkostí a ovladatelností než výkonem. Nová elektrická Evija to ale změní. Tento hypersport totiž přinese rekordních 2000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
17.7.2019, aktualita, Milan Šurkala