Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android Auto prochází největším redesignem v historii

7.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Google oznámil velké změny, kterými brzy projde platforma Android Auto. K dispozici bude nový vzhled zahrnující tmavý motiv nebo centrum notifikací. To vše přitom s cílem zlepšit čitelnost a přehlednost.
Podobné jako iOS nabízí Apple CarPlay, tak Android má své uživatelské rozhraní přizpůsobené pro použití v automobilech. Nazývá se jednoduše Android Auto a představeno bylo už před více než čtyřmi lety. Ačkoliv platformu podporuje většina velkých automobilek včetně Škody, na českém trhu stále není Android Auto oficiálně dostupné. To ovšem vůbec není nepřekonatelný problém, jednou z možností je stáhnout si instalační balíček APK příslušné aplikace mimo Google Play Store (v takovém případě si ovšem dávejte velký pozor, odkud soubor stahujete, neboť by mohl být nakažen škodlivým kódem).
 
 
Před začátkem vývojářské konference Google I/O 2019 byly oznámeny největší změny v historii, kterými projde rozhraní Android Auto. Hned na první pohled si můžete všimnout designových změn, především palety odstínů s barevnými akcenty a novým fontem. Android Auto tak bude lépe ladit do interiéru vozidla, který obvykle používá tmavě šedou nebo černou přístrojovou desku. Ještě důležitější výhodou, která plyne z těchto změn, je potom lepší čitelnost a přehlednost – při použití ve vozidle naprosto klíčové. V neposlední řadě může být tmavý motiv méně rušivý při jízdě v noci. Nová navigační lišta ve spodní části obrazovky umožňuje ovládat nejpodstatnější funkce jako přehrávání hudby, telefonní hovory nebo navigaci bez ohledu na to, jakou aplikaci právě používáte. Zvládnete tak základní operace s méně dotyky obrazovky.
 
 
Nové notifikační centrum sdružuje na jedné obrazovce všechny nedávné hovory, zprávy a upozornění, takže si vše můžete pohodlně přečíst nebo poslechnout až ve chvíli, kdy to bude bezpečné. Spolu s tím je k dispozici také nový vzhled notifikací a přepracovaný launcher, který nabízí snadnější přístup k nainstalovaným aplikacím. Nová verze zároveň Android Auto slibuje méně zdržování před samotnou jízdou. Po spuštění bude pokračovat v přehrávání hudby a zobrazí oblíbenou aplikaci pro navigování. Potom stačí vybrat jednu z navrhovaných lokací nebo si hlasovým povelem „Hey Google!“ nastavit jinou.
 
 
Google přislíbil, že nová aktualizace platformy Android Auto vyjde letos v létě. O rozšíření oficiální podpory do dalších regionů se společnost nezmínila.
 
 


reklama