Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android a Chrome OS se údajně spojí v jeden systém

30.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Už roky se mluví o tom, že Google spojí své dva operační systémy v jeden. Poměrně důvěryhodně zní nová informace od Wall Street Journal, podle které by se měl Chrome OS stát do roku 2017 součástí Androidu.
Google vždy obhajoval svou strategii dvou od sebe oddělených platforem. Chrome OS je určen pro desktopy a notebooky, Android zase najdeme především ve smartphonech a tabletech. Časy se ovšem mění a Android teď nalezneme na celé škále různorodých zařízení od chytrých hodinek přes televizory až po automobily. Chrome OS se zase pro změnu objevuje i v konvertibilních noteboocích, které zároveň slouží jako tablety. A nesmíme zapomenout ani na to, že Chrome OS podporuje aplikace z Androidu.

Mnozí by tedy považovali za logické, aby Google oba své operační systémy spojil v jeden. O tomto kroku se začalo hovořit už před mnoha lety, zástupci společnosti ovšem tuto možnost vždy popírali. Možná k něčemu takovému ale přece jen dojde, alespoň podle informací, které získal deník The Wall Street Journal.

Chrome OS bude údajně spojen s Androidem, prvně jmenovaný systém tak de facto zanikne. Google by měl na vývoji pracovat už dva roky, vydání nového systému ale přece jen ještě chvíli potrvá – je totiž podle všeho plánováno až na rok 2017, nefinální preview verze by ovšem měla být vydána už napřesrok.

Uživatelé Chromebooků a Chromeboxů dostanou možnost stahovat aplikace z Google Play Store. Tato zařízení nezaniknou, Google jim ovšem bude muset vymyslet nové názvy (internetový prohlížeč Chrome si ovšem svůj název údajně ponechá). Velkou proměnou bude muset projít také Android, přece jen je to systém přizpůsobený pro ovládání dotykovým displejem, nikoliv klávesnic a myší.

Ačkoliv zní informace docela důvěryhodně, nesmíme zapomenout na to, že nic zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Naopak, Hiroshi Lockheimer, který má v Googlu na starosti Android i Chrome OS, na svém twitterovém účtu oznámil, že je Google velmi zavázán platformě Chrome. A rozhodně není náhoda, že toto prohlášení bylo zveřejněno ve stejný den jako zpráva od The Wall Street Journal.

Zdroj: Liliputing.com
reklama