Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android 8.1 ukazuje rychlost veřejných Wi-Fi v okolí

23.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google právě přidal do Androidu 8.1 Oreo drobnou, ale v mnoha případech užitečnou funkci. Nově systém ukáže, jak jsou rychlé veřejné sítě v okolí, ještě než se k některé z nich uživatel připojí.
I přesto, že Android 8.1 Oreo je už nějaký čas na světě, nepřestává do něj Google přidávat nové funkce. Jednu z nich sliboval už v době představení systému. Řeč je o zobrazení rychlosti veřejných Wi-Fi sítí v okolí, aniž by se k nim uživatel připojil. Taková informace může usnadnit výběr vhodné sítě v místech, kde je jich k dispozici více. Nebo se může pomoci v rozhodnutí, zda se připojit k Wi-Fi, nebo zůstat na mobilních datech. Informace o rychlosti připojení se zobrazí v menu nastavení pod názvy jednotlivých sítí. Jedná se však pouze o orientační údaj – místo npřesné rychlosti v megabitech za sekundu rozřazuje systém sítě do několika kategorií. Více o jejich rychlosti a vhodnosti použití prozradí tabulka na konci článku
 

Informace se zobrazuje pouze u veřejných Wi-Fi sítí, nikoliv u soukromých (zabezpečených). Ve výchozím nastavení je funkce aktivní, pokud by ji však uživatel chtěl z jakéhokoliv důvodu vypnout, může tak učinit v menu Nastavení – Sítě a internet – Wi-Fi – Nastavení Wi-Fi – Pokročilé – Hodnocení poskytovatele sítě – Ne. Jelikož je vychytávka přítomna až v Androidu 8.1 Oreo, může ji zatím využívat jen hrstka uživatelů. Připomeňme, že tato verze systému je oficiálně dostupná pro smartphony Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Nexus 5X a Nexus 6P. Tento týden byl také zahájen beta test Androidu 8.1 pro Nokii 8.
 
Název hodnocení sítě Rychlost Určení
Slow (pomalá) 0 až 1 Mb/s
Telefonní hovory a textové zprávy přes Wi-Fi
OK 1 až 5 Mb/s Prohlížení webových stránek, používání sociálních sítí a streamování hudby
Fast (rychlá) 5 až 20 Mb/s Streamování většiny videí
Very Fast (velmi rychlá) více než 20 Mb/s Streamování videí ve velmi vysoké kvalitě
 


reklama