www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1
, , aktualita
Majitelé oblíbeného Xiaomi Mi A1 mohou v těchto dnech stahovat aktualizaci na Android 8.1 Oreo. V minulosti byl update pozastaven kvůli chybě způsobující smazání SMS zpráv, ale nyní už by vše mělo být v pořádku.
reklama
Xiaomi Mi A1 je jedním ze smartphonů, který spadá do programu Android One od Googlu. I to je jistě důvod, proč si jej někteří uživatelé pořídili s vidinou čistého operačního systému i kvalitních, rychlých a pravidelných aktualizací. Android One ovšem zdaleka není to samé jako Pixel, neboť updaty nezajišťuje Google, ale až samotní výrobci. V případě Xiaomi se ukázalo, že program nefunguje zcela ideálně. Třeba Android 8.1 Oreo, který byl vydán už koncem loňského roku, dostali majitelé Mi A1 až nyní. V těchto dnech aktualizace míří na telefony z evropských distribucí a dnes odpoledne se dočkal i kousek, který máme dostupný u nás v redakci.
 
 
Připomeňme, že distribuce Androidu 8.1 pro tento telefon začala už na přelomu června a července, ale byla velmi rychle zastavena. Téměř každému, kdo novou verzi nainstaloval, totiž zmizela historie SMS zpráv. Po pár týdnech by ovšem čínský výrobce měl tento problém odstranit, takže se nyní ztráty textovek bát nemusíte. A pokud jste stihli nainstalovat předchozí chybnou aktualizaci, měli byste nyní mít možnost stáhnout tuto opravnou.
 
Součástí aktualizace je Android 8.1 Oreo, který přináší především drobná vylepšení a úpravy. Změny postřehnete například v launcheru, kde došlo ke změně popisků ikonek. Kosmetické změny zaznamenala také vrchní vysouvací lišta s rychlým nastavením. Vzhledem k velikosti balíčku, který si musíte před instalací stáhnout (1,2 GB), však změn není příliš mnoho. Součástí je také červencový balíček bezpečnostních záplat od Googlu, dosud telefony disponovaly jen květnovým zabezpečením (s výjimkou nepovedené aktualizace začátkem měsíce, která obsahovala červnový balíček). I tentokrát chybí oficiální seznam změn, popisek před stažením aktualizace obsahuje jen tradiční větu o vylepšení stability a optimalizaci výkonu.
Během několikahodinového testování Androidu 8.1 Oreo pro Xiaomi Mi A1 jsem se nesetkal s žádným problémem, ale to nemusí znamenat, že je aktualizace zcela bez chyb. V diskuzích na zahraničních serverech jsem se například dočetl o stížnostech několika uživatelů kvůli rychleji se vybíjející baterii, ale to nemohu potvrdit. V každém případě už snad nehrozí žádný průšvih jako třeba smazání historie SMS zpráv. A teď už můžeme společně čekat na Android P, který snad na Mi A1 přijde letos na podzim.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala