www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1
, , aktualita
Majitelé oblíbeného Xiaomi Mi A1 mohou v těchto dnech stahovat aktualizaci na Android 8.1 Oreo. V minulosti byl update pozastaven kvůli chybě způsobující smazání SMS zpráv, ale nyní už by vše mělo být v pořádku.
reklama
Xiaomi Mi A1 je jedním ze smartphonů, který spadá do programu Android One od Googlu. I to je jistě důvod, proč si jej někteří uživatelé pořídili s vidinou čistého operačního systému i kvalitních, rychlých a pravidelných aktualizací. Android One ovšem zdaleka není to samé jako Pixel, neboť updaty nezajišťuje Google, ale až samotní výrobci. V případě Xiaomi se ukázalo, že program nefunguje zcela ideálně. Třeba Android 8.1 Oreo, který byl vydán už koncem loňského roku, dostali majitelé Mi A1 až nyní. V těchto dnech aktualizace míří na telefony z evropských distribucí a dnes odpoledne se dočkal i kousek, který máme dostupný u nás v redakci.
 
 
Připomeňme, že distribuce Androidu 8.1 pro tento telefon začala už na přelomu června a července, ale byla velmi rychle zastavena. Téměř každému, kdo novou verzi nainstaloval, totiž zmizela historie SMS zpráv. Po pár týdnech by ovšem čínský výrobce měl tento problém odstranit, takže se nyní ztráty textovek bát nemusíte. A pokud jste stihli nainstalovat předchozí chybnou aktualizaci, měli byste nyní mít možnost stáhnout tuto opravnou.
 
Součástí aktualizace je Android 8.1 Oreo, který přináší především drobná vylepšení a úpravy. Změny postřehnete například v launcheru, kde došlo ke změně popisků ikonek. Kosmetické změny zaznamenala také vrchní vysouvací lišta s rychlým nastavením. Vzhledem k velikosti balíčku, který si musíte před instalací stáhnout (1,2 GB), však změn není příliš mnoho. Součástí je také červencový balíček bezpečnostních záplat od Googlu, dosud telefony disponovaly jen květnovým zabezpečením (s výjimkou nepovedené aktualizace začátkem měsíce, která obsahovala červnový balíček). I tentokrát chybí oficiální seznam změn, popisek před stažením aktualizace obsahuje jen tradiční větu o vylepšení stability a optimalizaci výkonu.
Během několikahodinového testování Androidu 8.1 Oreo pro Xiaomi Mi A1 jsem se nesetkal s žádným problémem, ale to nemusí znamenat, že je aktualizace zcela bez chyb. V diskuzích na zahraničních serverech jsem se například dočetl o stížnostech několika uživatelů kvůli rychleji se vybíjející baterii, ale to nemohu potvrdit. V každém případě už snad nehrozí žádný průšvih jako třeba smazání historie SMS zpráv. A teď už můžeme společně čekat na Android P, který snad na Mi A1 přijde letos na podzim.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním
Opět se objevují zprávy, že nové iPhony neudělaly zrovna díru do světa. Nejprve se mluvilo o menším modelu XS, kterému měl dle odhadů brát zákazníky levnější XR, jenže se ukázalo, že ten je na tom ještě hůř.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan
Po hatchbacku a kombíku přichází třetí karosářská varianta nové Toyoty Corolla ve verzi sedan. Jméno Corolla nahrazuje označení Auris i pro hatchback a kombi, u sedanu zůstává. Poprvé se můžeme těšit na hybridní pohon.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala