www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1
, , aktualita
Majitelé oblíbeného Xiaomi Mi A1 mohou v těchto dnech stahovat aktualizaci na Android 8.1 Oreo. V minulosti byl update pozastaven kvůli chybě způsobující smazání SMS zpráv, ale nyní už by vše mělo být v pořádku.
reklama
Xiaomi Mi A1 je jedním ze smartphonů, který spadá do programu Android One od Googlu. I to je jistě důvod, proč si jej někteří uživatelé pořídili s vidinou čistého operačního systému i kvalitních, rychlých a pravidelných aktualizací. Android One ovšem zdaleka není to samé jako Pixel, neboť updaty nezajišťuje Google, ale až samotní výrobci. V případě Xiaomi se ukázalo, že program nefunguje zcela ideálně. Třeba Android 8.1 Oreo, který byl vydán už koncem loňského roku, dostali majitelé Mi A1 až nyní. V těchto dnech aktualizace míří na telefony z evropských distribucí a dnes odpoledne se dočkal i kousek, který máme dostupný u nás v redakci.
 
 
Připomeňme, že distribuce Androidu 8.1 pro tento telefon začala už na přelomu června a července, ale byla velmi rychle zastavena. Téměř každému, kdo novou verzi nainstaloval, totiž zmizela historie SMS zpráv. Po pár týdnech by ovšem čínský výrobce měl tento problém odstranit, takže se nyní ztráty textovek bát nemusíte. A pokud jste stihli nainstalovat předchozí chybnou aktualizaci, měli byste nyní mít možnost stáhnout tuto opravnou.
 
Součástí aktualizace je Android 8.1 Oreo, který přináší především drobná vylepšení a úpravy. Změny postřehnete například v launcheru, kde došlo ke změně popisků ikonek. Kosmetické změny zaznamenala také vrchní vysouvací lišta s rychlým nastavením. Vzhledem k velikosti balíčku, který si musíte před instalací stáhnout (1,2 GB), však změn není příliš mnoho. Součástí je také červencový balíček bezpečnostních záplat od Googlu, dosud telefony disponovaly jen květnovým zabezpečením (s výjimkou nepovedené aktualizace začátkem měsíce, která obsahovala červnový balíček). I tentokrát chybí oficiální seznam změn, popisek před stažením aktualizace obsahuje jen tradiční větu o vylepšení stability a optimalizaci výkonu.
Během několikahodinového testování Androidu 8.1 Oreo pro Xiaomi Mi A1 jsem se nesetkal s žádným problémem, ale to nemusí znamenat, že je aktualizace zcela bez chyb. V diskuzích na zahraničních serverech jsem se například dočetl o stížnostech několika uživatelů kvůli rychleji se vybíjející baterii, ale to nemohu potvrdit. V každém případě už snad nehrozí žádný průšvih jako třeba smazání historie SMS zpráv. A teď už můžeme společně čekat na Android P, který snad na Mi A1 přijde letos na podzim.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik