www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1

Android 8.1 dorazil na evropské Xiaomi Mi A1
, , aktualita
Majitelé oblíbeného Xiaomi Mi A1 mohou v těchto dnech stahovat aktualizaci na Android 8.1 Oreo. V minulosti byl update pozastaven kvůli chybě způsobující smazání SMS zpráv, ale nyní už by vše mělo být v pořádku.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi Mi A1 je jedním ze smartphonů, který spadá do programu Android One od Googlu. I to je jistě důvod, proč si jej někteří uživatelé pořídili s vidinou čistého operačního systému i kvalitních, rychlých a pravidelných aktualizací. Android One ovšem zdaleka není to samé jako Pixel, neboť updaty nezajišťuje Google, ale až samotní výrobci. V případě Xiaomi se ukázalo, že program nefunguje zcela ideálně. Třeba Android 8.1 Oreo, který byl vydán už koncem loňského roku, dostali majitelé Mi A1 až nyní. V těchto dnech aktualizace míří na telefony z evropských distribucí a dnes odpoledne se dočkal i kousek, který máme dostupný u nás v redakci.
 
 
Připomeňme, že distribuce Androidu 8.1 pro tento telefon začala už na přelomu června a července, ale byla velmi rychle zastavena. Téměř každému, kdo novou verzi nainstaloval, totiž zmizela historie SMS zpráv. Po pár týdnech by ovšem čínský výrobce měl tento problém odstranit, takže se nyní ztráty textovek bát nemusíte. A pokud jste stihli nainstalovat předchozí chybnou aktualizaci, měli byste nyní mít možnost stáhnout tuto opravnou.
 
Součástí aktualizace je Android 8.1 Oreo, který přináší především drobná vylepšení a úpravy. Změny postřehnete například v launcheru, kde došlo ke změně popisků ikonek. Kosmetické změny zaznamenala také vrchní vysouvací lišta s rychlým nastavením. Vzhledem k velikosti balíčku, který si musíte před instalací stáhnout (1,2 GB), však změn není příliš mnoho. Součástí je také červencový balíček bezpečnostních záplat od Googlu, dosud telefony disponovaly jen květnovým zabezpečením (s výjimkou nepovedené aktualizace začátkem měsíce, která obsahovala červnový balíček). I tentokrát chybí oficiální seznam změn, popisek před stažením aktualizace obsahuje jen tradiční větu o vylepšení stability a optimalizaci výkonu.
Během několikahodinového testování Androidu 8.1 Oreo pro Xiaomi Mi A1 jsem se nesetkal s žádným problémem, ale to nemusí znamenat, že je aktualizace zcela bez chyb. V diskuzích na zahraničních serverech jsem se například dočetl o stížnostech několika uživatelů kvůli rychleji se vybíjející baterii, ale to nemohu potvrdit. V každém případě už snad nehrozí žádný průšvih jako třeba smazání historie SMS zpráv. A teď už můžeme společně čekat na Android P, který snad na Mi A1 přijde letos na podzim.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala