Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat

10.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nový Android 8.0 údajně obsahuje chybu, kvůli které systém v některých případech ignoruje dostupné Wi-Fi sítě a místo toho využije mobilní připojení. Výsledkem potom může být nečekaná spotřeba dat.
Snad všechny nové verze Androidu na počátku provázely různé dětské nemoci a ani nové Oreo bohužel není výjimkou. Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali Android 8.0, si stěžují na velmi vysokou spotřebu mobilních dat. A bylo zjištěno, že na vině je chyba operačního systému. Zatímco většina majitelů smartphonů přepíná mezi Wi-Fi a mobilním připojením podle aktuálních možností, někteří si ovšem nechávají aktivované obě technologie, aby mohli mít neustálý přístup k internetu. V takovém případě operační systém upřednostňuje Wi-Fi, která obvykle nemívá datový limit. Pokud uživatel přijde domů nebo na jiné místo, kde je zvyklý využívat Wi-Fi připojení, může začít stahovat velké datové soubory nebo sledovat internetová videa.
 
 
A pokud by si nevšiml, že není připojen přes mobilní data namísto Wi-Fi, může v lepším případě přijít o celý objem svého datového balíčku nebo jeho část, v horším případě zaplatí vysoké částky za spotřebovaná data svému operátorovi. V Androidu 8.0 Oreo přitom k takové situaci může dojít poměrně snadno, neboť z důvodu chyby využívá smartphone mobilní připojení i v situaci, kdy je k dispozici síť Wi-Fi. Problému si všimli někteří uživatelé nové verze operačního systému a stěžovali si na něj například na síti Reddit. Google však o této chybě už ví a přislíbil brzkou nápravu. Doufejme, že vývojáři budou při opravě co možná nejrychlejší, neboť taková chyba nejen obtěžuje uživatele, ale především jim může způsobit hodně nečekané výdaje za mobilní služby či jiné komplikace.
 
Štěstím v tomto případě je, že Android 8.0 Oreo v tuto chvíli používá naprosté minimum uživatelů, v naprosté většině případů navíc majitelé zařízení Pixel a Nexus. Než se rozšíří na další modely, bude snad problém už vyřešen. Na internetu se dokonce objevil postup, jak aktivovat, aby telefon upřednostňoval Wi-Fi před mobilním připojením. Vyžaduje ovšem, aby bylo zařízení připojeno k počítači a využívá příkazový řádek ADB. Pokud tedy nepatříte k uživatelům, kteří by si rádi podobně hráli se svým zařízením, možná bude lepší počkat nějaký čas na oficiální opravu od Googlu a dávat si do té doby pozor, zda se připojujete přes Wi-Fi nebo mobilní data.
 


reklama