www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat
, , aktualita
Nový Android 8.0 údajně obsahuje chybu, kvůli které systém v některých případech ignoruje dostupné Wi-Fi sítě a místo toho využije mobilní připojení. Výsledkem potom může být nečekaná spotřeba dat.reklama
Snad všechny nové verze Androidu na počátku provázely různé dětské nemoci a ani nové Oreo bohužel není výjimkou. Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali Android 8.0, si stěžují na velmi vysokou spotřebu mobilních dat. A bylo zjištěno, že na vině je chyba operačního systému. Zatímco většina majitelů smartphonů přepíná mezi Wi-Fi a mobilním připojením podle aktuálních možností, někteří si ovšem nechávají aktivované obě technologie, aby mohli mít neustálý přístup k internetu. V takovém případě operační systém upřednostňuje Wi-Fi, která obvykle nemívá datový limit. Pokud uživatel přijde domů nebo na jiné místo, kde je zvyklý využívat Wi-Fi připojení, může začít stahovat velké datové soubory nebo sledovat internetová videa.
 
 
A pokud by si nevšiml, že není připojen přes mobilní data namísto Wi-Fi, může v lepším případě přijít o celý objem svého datového balíčku nebo jeho část, v horším případě zaplatí vysoké částky za spotřebovaná data svému operátorovi. V Androidu 8.0 Oreo přitom k takové situaci může dojít poměrně snadno, neboť z důvodu chyby využívá smartphone mobilní připojení i v situaci, kdy je k dispozici síť Wi-Fi. Problému si všimli někteří uživatelé nové verze operačního systému a stěžovali si na něj například na síti Reddit. Google však o této chybě už ví a přislíbil brzkou nápravu. Doufejme, že vývojáři budou při opravě co možná nejrychlejší, neboť taková chyba nejen obtěžuje uživatele, ale především jim může způsobit hodně nečekané výdaje za mobilní služby či jiné komplikace.
 
Štěstím v tomto případě je, že Android 8.0 Oreo v tuto chvíli používá naprosté minimum uživatelů, v naprosté většině případů navíc majitelé zařízení Pixel a Nexus. Než se rozšíří na další modely, bude snad problém už vyřešen. Na internetu se dokonce objevil postup, jak aktivovat, aby telefon upřednostňoval Wi-Fi před mobilním připojením. Vyžaduje ovšem, aby bylo zařízení připojeno k počítači a využívá příkazový řádek ADB. Pokud tedy nepatříte k uživatelům, kteří by si rádi podobně hráli se svým zařízením, možná bude lepší počkat nějaký čas na oficiální opravu od Googlu a dávat si do té doby pozor, zda se připojujete přes Wi-Fi nebo mobilní data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa Tesla Roadster 2 bude nejrychlejším autem světa
Tesla odhalila druhou generaci svého sporťáku Roadster, který se dostane na trh v roce 2020 a ponese astronomickou cenu. Na druhou stranu však zákazníci získají jeden z nejrychlejších automobilů světa.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund Elektrický kamion Tesla Semi zrychlí na stovku za 5 sekund
Elon Musk ukázal světu svůj první elektrický tahač Tesla Semi, který poznáte podle futuristického designu i nezvyklého zrychlení. Jaký je jeho dojezd a jakými dalšími technologiemi disponuje?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid Nejnovější Moto Mod udělá z telefonu Polaroid
Motorola představila další příslušenství pro smartphony řady Moto Z. Polaroid Insta-Share Printer umožňuje okamžitě vytisknout pořízené fotografie, a to navíc se samolepící zadní stranou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit Apple je zpět na trůnu, prodal více wearables než Xiaomi a Fitbit
Apple se ve třetím čtvrtletí 2017 vrátil na první pozici v počtu prodaných nositelných zařízení, jako jsou chytré hodinky a náramky. Rozdíly na prvních třech pozicích jsou však stále velmi těsné, ostatní konkurence sotva drží krok.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik