www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat
, , aktualita
Nový Android 8.0 údajně obsahuje chybu, kvůli které systém v některých případech ignoruje dostupné Wi-Fi sítě a místo toho využije mobilní připojení. Výsledkem potom může být nečekaná spotřeba dat.reklama
Snad všechny nové verze Androidu na počátku provázely různé dětské nemoci a ani nové Oreo bohužel není výjimkou. Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali Android 8.0, si stěžují na velmi vysokou spotřebu mobilních dat. A bylo zjištěno, že na vině je chyba operačního systému. Zatímco většina majitelů smartphonů přepíná mezi Wi-Fi a mobilním připojením podle aktuálních možností, někteří si ovšem nechávají aktivované obě technologie, aby mohli mít neustálý přístup k internetu. V takovém případě operační systém upřednostňuje Wi-Fi, která obvykle nemívá datový limit. Pokud uživatel přijde domů nebo na jiné místo, kde je zvyklý využívat Wi-Fi připojení, může začít stahovat velké datové soubory nebo sledovat internetová videa.
 
 
A pokud by si nevšiml, že není připojen přes mobilní data namísto Wi-Fi, může v lepším případě přijít o celý objem svého datového balíčku nebo jeho část, v horším případě zaplatí vysoké částky za spotřebovaná data svému operátorovi. V Androidu 8.0 Oreo přitom k takové situaci může dojít poměrně snadno, neboť z důvodu chyby využívá smartphone mobilní připojení i v situaci, kdy je k dispozici síť Wi-Fi. Problému si všimli někteří uživatelé nové verze operačního systému a stěžovali si na něj například na síti Reddit. Google však o této chybě už ví a přislíbil brzkou nápravu. Doufejme, že vývojáři budou při opravě co možná nejrychlejší, neboť taková chyba nejen obtěžuje uživatele, ale především jim může způsobit hodně nečekané výdaje za mobilní služby či jiné komplikace.
 
Štěstím v tomto případě je, že Android 8.0 Oreo v tuto chvíli používá naprosté minimum uživatelů, v naprosté většině případů navíc majitelé zařízení Pixel a Nexus. Než se rozšíří na další modely, bude snad problém už vyřešen. Na internetu se dokonce objevil postup, jak aktivovat, aby telefon upřednostňoval Wi-Fi před mobilním připojením. Vyžaduje ovšem, aby bylo zařízení připojeno k počítači a využívá příkazový řádek ADB. Pokud tedy nepatříte k uživatelům, kteří by si rádi podobně hráli se svým zařízením, možná bude lepší počkat nějaký čas na oficiální opravu od Googlu a dávat si do té doby pozor, zda se připojujete přes Wi-Fi nebo mobilní data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje Záhadný odkaz dělá neplechu v iOS a macOS, na nápravě už Apple pracuje
Především aplikace Zprávy je postižena problémem způsobeným odkazem, který se nyní šíří mezi uživateli iPhonů a dalších zařízení od Applu. Není ani nutné odkaz otevírat, aby způsobil pád aplikace. Co na to Apple?
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč T-Mobile nabízí devět nových smartphonů po 1 Kč
Pokud si u T-Mobilu sjednáte nový tarif nebo prodloužíte stávající, můžete si vybrat některý z devíti smartphonů za korunu. Bonus se vztahuje třeba na Nokii 5, Huawei P9 Lite nebo odolný CAT S40.
18.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik