www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat
, , aktualita
Nový Android 8.0 údajně obsahuje chybu, kvůli které systém v některých případech ignoruje dostupné Wi-Fi sítě a místo toho využije mobilní připojení. Výsledkem potom může být nečekaná spotřeba dat.
reklama
Snad všechny nové verze Androidu na počátku provázely různé dětské nemoci a ani nové Oreo bohužel není výjimkou. Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali Android 8.0, si stěžují na velmi vysokou spotřebu mobilních dat. A bylo zjištěno, že na vině je chyba operačního systému. Zatímco většina majitelů smartphonů přepíná mezi Wi-Fi a mobilním připojením podle aktuálních možností, někteří si ovšem nechávají aktivované obě technologie, aby mohli mít neustálý přístup k internetu. V takovém případě operační systém upřednostňuje Wi-Fi, která obvykle nemívá datový limit. Pokud uživatel přijde domů nebo na jiné místo, kde je zvyklý využívat Wi-Fi připojení, může začít stahovat velké datové soubory nebo sledovat internetová videa.
 
 
A pokud by si nevšiml, že není připojen přes mobilní data namísto Wi-Fi, může v lepším případě přijít o celý objem svého datového balíčku nebo jeho část, v horším případě zaplatí vysoké částky za spotřebovaná data svému operátorovi. V Androidu 8.0 Oreo přitom k takové situaci může dojít poměrně snadno, neboť z důvodu chyby využívá smartphone mobilní připojení i v situaci, kdy je k dispozici síť Wi-Fi. Problému si všimli někteří uživatelé nové verze operačního systému a stěžovali si na něj například na síti Reddit. Google však o této chybě už ví a přislíbil brzkou nápravu. Doufejme, že vývojáři budou při opravě co možná nejrychlejší, neboť taková chyba nejen obtěžuje uživatele, ale především jim může způsobit hodně nečekané výdaje za mobilní služby či jiné komplikace.
 
Štěstím v tomto případě je, že Android 8.0 Oreo v tuto chvíli používá naprosté minimum uživatelů, v naprosté většině případů navíc majitelé zařízení Pixel a Nexus. Než se rozšíří na další modely, bude snad problém už vyřešen. Na internetu se dokonce objevil postup, jak aktivovat, aby telefon upřednostňoval Wi-Fi před mobilním připojením. Vyžaduje ovšem, aby bylo zařízení připojeno k počítači a využívá příkazový řádek ADB. Pokud tedy nepatříte k uživatelům, kteří by si rádi podobně hráli se svým zařízením, možná bude lepší počkat nějaký čas na oficiální opravu od Googlu a dávat si do té doby pozor, zda se připojujete přes Wi-Fi nebo mobilní data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář