www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat

Android 8.0 Oreo může kvůli chybě spotřebovat velký objem mobilních dat
, , aktualita
Nový Android 8.0 údajně obsahuje chybu, kvůli které systém v některých případech ignoruje dostupné Wi-Fi sítě a místo toho využije mobilní připojení. Výsledkem potom může být nečekaná spotřeba dat.reklama
Snad všechny nové verze Androidu na počátku provázely různé dětské nemoci a ani nové Oreo bohužel není výjimkou. Někteří uživatelé, kteří si nainstalovali Android 8.0, si stěžují na velmi vysokou spotřebu mobilních dat. A bylo zjištěno, že na vině je chyba operačního systému. Zatímco většina majitelů smartphonů přepíná mezi Wi-Fi a mobilním připojením podle aktuálních možností, někteří si ovšem nechávají aktivované obě technologie, aby mohli mít neustálý přístup k internetu. V takovém případě operační systém upřednostňuje Wi-Fi, která obvykle nemívá datový limit. Pokud uživatel přijde domů nebo na jiné místo, kde je zvyklý využívat Wi-Fi připojení, může začít stahovat velké datové soubory nebo sledovat internetová videa.
 
 
A pokud by si nevšiml, že není připojen přes mobilní data namísto Wi-Fi, může v lepším případě přijít o celý objem svého datového balíčku nebo jeho část, v horším případě zaplatí vysoké částky za spotřebovaná data svému operátorovi. V Androidu 8.0 Oreo přitom k takové situaci může dojít poměrně snadno, neboť z důvodu chyby využívá smartphone mobilní připojení i v situaci, kdy je k dispozici síť Wi-Fi. Problému si všimli někteří uživatelé nové verze operačního systému a stěžovali si na něj například na síti Reddit. Google však o této chybě už ví a přislíbil brzkou nápravu. Doufejme, že vývojáři budou při opravě co možná nejrychlejší, neboť taková chyba nejen obtěžuje uživatele, ale především jim může způsobit hodně nečekané výdaje za mobilní služby či jiné komplikace.
 
Štěstím v tomto případě je, že Android 8.0 Oreo v tuto chvíli používá naprosté minimum uživatelů, v naprosté většině případů navíc majitelé zařízení Pixel a Nexus. Než se rozšíří na další modely, bude snad problém už vyřešen. Na internetu se dokonce objevil postup, jak aktivovat, aby telefon upřednostňoval Wi-Fi před mobilním připojením. Vyžaduje ovšem, aby bylo zařízení připojeno k počítači a využívá příkazový řádek ADB. Pokud tedy nepatříte k uživatelům, kteří by si rádi podobně hráli se svým zařízením, možná bude lepší počkat nějaký čas na oficiální opravu od Googlu a dávat si do té doby pozor, zda se připojujete přes Wi-Fi nebo mobilní data.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA Moto X4 Android One je oficiální a míří do USA
Motorola a Google odhalují Moto X4, první smartphone z řady Android One, který zamíří na americký trh. Majitelé této novinky se mohou těšit na čistý operační systém se službami od Googlu a pravidelnými bezpečnostními aktualizacemi.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook Google chystá Pixelbook, drahý konvertibilní chromebook
Začátkem letošního roku se objevila spekulace, že Google končí s vlastními chromebooky. Ta se nejspíš nakonec nepotvrdí, neboť začátkem října by měl být představen Pixelbook, drahý konvertibilní notebook s Chrome OS.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note Nové Meizu M6 je menším bratříčkem Meizu M6 Note
Meizu dnes představil levný smartphone M6, který se chlubí kovovým tělem, vpředu umístěnou čtečkou otisků prstů nebo osmijádrovým procesorem. Novinka v nabídce doplní dříve představený a lépe vybavený model M6 Note.
20.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik