Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Android 7.0 Nougat by mohl zkomplikovat root

, , aktualita
Android 7.0 Nougat by mohl zkomplikovat root
Google na vývojářském blogu zveřejnil podrobnosti o změnách při bootování Androidu 7.0 Nougat, které by měly přispět ke zvýšení bezpečnosti, ale zároveň mohou zkomplikovat některé „kutilské“ úpravy systému.
Android 7.0 Nougat by mohl zkomplikovat root
Vydání finálního sestavení Androidu 7.0 Nougat se blíží nezadržitelným tempem. Tento týden zveřejnil Google páté a zároveň poslední vývojářské preview, po něm by už měla následovat ona finální verze, která se formou aktualizace dostane nejprve na Nexusy a potom i na zařízení ostatních značek. Kdy k tomuto kroku přesně dojde, zatím není jasné, ale podle odhadů bychom novou verzi systému měli očekávat v srpnu či září. Do té doby si mohou zkušenější majitelé podporovaných přístrojů stáhnout testovací sestavení, nebo jako většina uživatelů netrpělivě vyhlížet. A čekání si můžeme zkrátit novými informace o Androidu 7.0, které se dostávají na povrch.

Vývojáři na svém blogu oznámili, že „nugátový“ Android bude vyžadovat ověřené bootování, které s sebou přináší výhody, ale v určitých situacích může způsobovat i problémy. Tato vlastnost je v systému od Googlu přítomna už od Androidu 4.4 KitKat, jenže to se jednalo pouze o volitelnou součást, která o sobě prakticky ani nedala vědět. V Androidu 6.0 Marshmallow už jsou uživateli zobrazována upozornění v případě bootování upraveného systému, ale tím to končí. Jenže v Androidu 7.0 Nougat už bude ověřený start systému striktně vyžadován a dokonce nedovolí jeho spuštění, pokud zjistí změny.

Jedná se o opatření, jehož cílem je zvýšit zabezpečení, ale radost z něj nejspíš nebude mít komunita. Proces rootování, instalace jiných ROM a další „kutilské“ změny v systému se tím mohou značně ztížit. Toto omezení se ovšem dotkne jen zařízení, která jsou dodávána už s Androidem 7.0 a mají uzamčený bootloader, jeho odemčení by tedy mělo problém řešit. Na druhou stranu nabídne systém řešení v případě chyb při bootování, kdy bude umožněno spuštění nouzového režimu. Na hodnocení této nové vlastnosti si ovšem počkejme až do prvních uživatelských zkušeností…

Zdroj: Androidpolice.com
reklama