Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android 6.0 Marshmallow pro Galaxy S5 dorazil do Evropy

26.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čekání majitelů předloňských vlajkových lodí Samsung Galaxy S5 na aktualizaci, která přináší systém Android 6.0 Marshmallow, se pomalu blíží ke konci. Dostupnost updatu hlásí první uživatelé v Evropě, konkrétně v Itálii a Německu.
Vydávání softwarových aktualizací v podání Samsungu bývá většinou složitější. Jihokorejský výrobce své smartphony často nabízí ve více variantách podle regionu, pro který jsou určeny. A ani v případě, že je update vydán pro variantu, kterou vlastníte, nemáte většinou ještě zcela vyhráno. Dále má totiž Samsung většinou proces odstupňovaný pro jednotlivé země, vše potom mohou ještě zkomplikovat (nebo mnohdy naopak urychlit) mobilní operátoři, závisí totiž i na tom, zda je telefon zakoupen u operátora nebo ve volném prodeji.

Celý proces aktualizace tak může připomínat nekonečný příběh, jako třeba nyní v případě Galaxy S5 a Androidu 6.0 Marshmallow. Nejprve se nové verze operačního systému dočkala varianta pro Jižní Koreu (SM-G900L) následovaná indickou (SM-G900I) a konečně mezinárodní variantou (SM-G900F), která se prodává i Evropě. První byla ovšem na řadě Srí Lanka, až v těchto dnech se dočkali také první obyvatelé starého kontinentu, konkrétně Německa a Itálie. Těšit se tedy brzy mohou i čeští uživatelé, update je už velmi blízko.





Aktualizace s označením G900FXXU1CPD3 přináší operační systém Android v nejaktuálnější verzi 6.0.1 Marshmallow. Celý proces samozřejmě probíhá bezdrátově (tzv. OTA), vzhledem k velikosti balíčku okolo 820 MB ovšem doporučujeme update stahovat přes Wi-Fi. Android Marshmallow přináší například možnost ovládat jednotlivá oprávnění u aplikací nebo vyšší úsporu energie díky režimu spánku Doze a zabraňování aplikacím, aby běžely na pozadí.

Součástí je podle očekávání také nová verze nadstavby TouchWiz, kterou poznáte už na první pohled díky modernějšímu uživatelskému rozhraní. Samsung navíc přidal některá drobnější vylepšení, mezi nimi i zlepšení citlivosti čtečky otisků prstů, se kterou měli někteří uživatelé Galaxy S5 problémy. Naopak zmizela komunikační aplikace Chat On, jejíž funkci Samsung ukončil už v loňském roce.

Zdroj: Hdblog.it
reklama