www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání
, , aktualita
Na přelomu léta a podzimu se tradičně objevuje nová verze mobilního operačního systému Google Android. Nyní tu máme Android 11, který zlepšuje systém aktualizací, vyvolání různých komunikátorů i ovládání chytrých zařízení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google představila nový mobilní operační systém Android 11. Ten přináší několik hodně užitečných vylepšení. Ty se týkají např. komunikátorů, kdy lze mít různé konverzace (i v rámci různých programů) seřazené do jednoho oddílu. Novinkou jsou i tzv. Bubbles, které komunikace zobrazují pomocí avatarů na straně displeje, takže je jejich vyvolání dílem kliku. Pak lze jednoduše odpovědět a snadno se vrátit do původní aplikace. Máme zde také konečně nahrávání obrazovky (může být i včetně zvuku), ke kterému už není potřeba žádná externí aplikace.
 
Google Android logo
 
Android 11 také zjednodušuje přístup k chytrým zařízením bez nutnosti využití jiných aplikací. Vše je v rámci systému k dispozici dlouhým podržením tlačítka napájení. Snazší je i přehrávání hudby, přesněji řečeno výběr zařízení, na kterém se bude přehrávat (snadný přechod z jednoho na druhé). Android 11 také bude na všech telefonech podporovat bezdrátové připojení Android Auto.
 
 
Zapracovalo se i na soukromí a bezpečnosti. Aplikacím lze přiřadit jednorázová povolení, příp. je může systém automaticky odebírat po delší době nepoužívání aplikace. Po delší době se tak můžete znovu rozhodnout o přiřazení práv. Další užitečnou funkcí jsou aktualizační moduly, takže uživatelé mohou aktualizovat části systému, aniž by museli aktualizovat celý OS. Android Enterprise nyní umožňuje lepší oddělení pracovního a uživatelského profilu tak, aby administrátoři neměli přístup do uživatelského profilu. Majitelé Pixelů (od verze 2 výše) dostanou i další funkce navíc pro organizaci a správu, pořizování snímků obrazovky a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala