www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání
, , aktualita
Na přelomu léta a podzimu se tradičně objevuje nová verze mobilního operačního systému Google Android. Nyní tu máme Android 11, který zlepšuje systém aktualizací, vyvolání různých komunikátorů i ovládání chytrých zařízení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google představila nový mobilní operační systém Android 11. Ten přináší několik hodně užitečných vylepšení. Ty se týkají např. komunikátorů, kdy lze mít různé konverzace (i v rámci různých programů) seřazené do jednoho oddílu. Novinkou jsou i tzv. Bubbles, které komunikace zobrazují pomocí avatarů na straně displeje, takže je jejich vyvolání dílem kliku. Pak lze jednoduše odpovědět a snadno se vrátit do původní aplikace. Máme zde také konečně nahrávání obrazovky (může být i včetně zvuku), ke kterému už není potřeba žádná externí aplikace.
 
Google Android logo
 
Android 11 také zjednodušuje přístup k chytrým zařízením bez nutnosti využití jiných aplikací. Vše je v rámci systému k dispozici dlouhým podržením tlačítka napájení. Snazší je i přehrávání hudby, přesněji řečeno výběr zařízení, na kterém se bude přehrávat (snadný přechod z jednoho na druhé). Android 11 také bude na všech telefonech podporovat bezdrátové připojení Android Auto.
 
 
Zapracovalo se i na soukromí a bezpečnosti. Aplikacím lze přiřadit jednorázová povolení, příp. je může systém automaticky odebírat po delší době nepoužívání aplikace. Po delší době se tak můžete znovu rozhodnout o přiřazení práv. Další užitečnou funkcí jsou aktualizační moduly, takže uživatelé mohou aktualizovat části systému, aniž by museli aktualizovat celý OS. Android Enterprise nyní umožňuje lepší oddělení pracovního a uživatelského profilu tak, aby administrátoři neměli přístup do uživatelského profilu. Majitelé Pixelů (od verze 2 výše) dostanou i další funkce navíc pro organizaci a správu, pořizování snímků obrazovky a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala