Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání

9.9.2020, Milan Šurkala, aktualita
Na přelomu léta a podzimu se tradičně objevuje nová verze mobilního operačního systému Google Android. Nyní tu máme Android 11, který zlepšuje systém aktualizací, vyvolání různých komunikátorů i ovládání chytrých zařízení.
Společnost Google představila nový mobilní operační systém Android 11. Ten přináší několik hodně užitečných vylepšení. Ty se týkají např. komunikátorů, kdy lze mít různé konverzace (i v rámci různých programů) seřazené do jednoho oddílu. Novinkou jsou i tzv. Bubbles, které komunikace zobrazují pomocí avatarů na straně displeje, takže je jejich vyvolání dílem kliku. Pak lze jednoduše odpovědět a snadno se vrátit do původní aplikace. Máme zde také konečně nahrávání obrazovky (může být i včetně zvuku), ke kterému už není potřeba žádná externí aplikace.
 
Google Android logo
 
Android 11 také zjednodušuje přístup k chytrým zařízením bez nutnosti využití jiných aplikací. Vše je v rámci systému k dispozici dlouhým podržením tlačítka napájení. Snazší je i přehrávání hudby, přesněji řečeno výběr zařízení, na kterém se bude přehrávat (snadný přechod z jednoho na druhé). Android 11 také bude na všech telefonech podporovat bezdrátové připojení Android Auto.
 
 
Zapracovalo se i na soukromí a bezpečnosti. Aplikacím lze přiřadit jednorázová povolení, příp. je může systém automaticky odebírat po delší době nepoužívání aplikace. Po delší době se tak můžete znovu rozhodnout o přiřazení práv. Další užitečnou funkcí jsou aktualizační moduly, takže uživatelé mohou aktualizovat části systému, aniž by museli aktualizovat celý OS. Android Enterprise nyní umožňuje lepší oddělení pracovního a uživatelského profilu tak, aby administrátoři neměli přístup do uživatelského profilu. Majitelé Pixelů (od verze 2 výše) dostanou i další funkce navíc pro organizaci a správu, pořizování snímků obrazovky a další.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama