www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání
, , aktualita
Na přelomu léta a podzimu se tradičně objevuje nová verze mobilního operačního systému Google Android. Nyní tu máme Android 11, který zlepšuje systém aktualizací, vyvolání různých komunikátorů i ovládání chytrých zařízení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google představila nový mobilní operační systém Android 11. Ten přináší několik hodně užitečných vylepšení. Ty se týkají např. komunikátorů, kdy lze mít různé konverzace (i v rámci různých programů) seřazené do jednoho oddílu. Novinkou jsou i tzv. Bubbles, které komunikace zobrazují pomocí avatarů na straně displeje, takže je jejich vyvolání dílem kliku. Pak lze jednoduše odpovědět a snadno se vrátit do původní aplikace. Máme zde také konečně nahrávání obrazovky (může být i včetně zvuku), ke kterému už není potřeba žádná externí aplikace.
 
Google Android logo
 
Android 11 také zjednodušuje přístup k chytrým zařízením bez nutnosti využití jiných aplikací. Vše je v rámci systému k dispozici dlouhým podržením tlačítka napájení. Snazší je i přehrávání hudby, přesněji řečeno výběr zařízení, na kterém se bude přehrávat (snadný přechod z jednoho na druhé). Android 11 také bude na všech telefonech podporovat bezdrátové připojení Android Auto.
 
 
Zapracovalo se i na soukromí a bezpečnosti. Aplikacím lze přiřadit jednorázová povolení, příp. je může systém automaticky odebírat po delší době nepoužívání aplikace. Po delší době se tak můžete znovu rozhodnout o přiřazení práv. Další užitečnou funkcí jsou aktualizační moduly, takže uživatelé mohou aktualizovat části systému, aniž by museli aktualizovat celý OS. Android Enterprise nyní umožňuje lepší oddělení pracovního a uživatelského profilu tak, aby administrátoři neměli přístup do uživatelského profilu. Majitelé Pixelů (od verze 2 výše) dostanou i další funkce navíc pro organizaci a správu, pořizování snímků obrazovky a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář