www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání

Android 11 je tu: snazší aktualizace, komunikace i ovládání
, , aktualita
Na přelomu léta a podzimu se tradičně objevuje nová verze mobilního operačního systému Google Android. Nyní tu máme Android 11, který zlepšuje systém aktualizací, vyvolání různých komunikátorů i ovládání chytrých zařízení.
K oblíbeným
reklama
Společnost Google představila nový mobilní operační systém Android 11. Ten přináší několik hodně užitečných vylepšení. Ty se týkají např. komunikátorů, kdy lze mít různé konverzace (i v rámci různých programů) seřazené do jednoho oddílu. Novinkou jsou i tzv. Bubbles, které komunikace zobrazují pomocí avatarů na straně displeje, takže je jejich vyvolání dílem kliku. Pak lze jednoduše odpovědět a snadno se vrátit do původní aplikace. Máme zde také konečně nahrávání obrazovky (může být i včetně zvuku), ke kterému už není potřeba žádná externí aplikace.
 
Google Android logo
 
Android 11 také zjednodušuje přístup k chytrým zařízením bez nutnosti využití jiných aplikací. Vše je v rámci systému k dispozici dlouhým podržením tlačítka napájení. Snazší je i přehrávání hudby, přesněji řečeno výběr zařízení, na kterém se bude přehrávat (snadný přechod z jednoho na druhé). Android 11 také bude na všech telefonech podporovat bezdrátové připojení Android Auto.
 
 
Zapracovalo se i na soukromí a bezpečnosti. Aplikacím lze přiřadit jednorázová povolení, příp. je může systém automaticky odebírat po delší době nepoužívání aplikace. Po delší době se tak můžete znovu rozhodnout o přiřazení práv. Další užitečnou funkcí jsou aktualizační moduly, takže uživatelé mohou aktualizovat části systému, aniž by museli aktualizovat celý OS. Android Enterprise nyní umožňuje lepší oddělení pracovního a uživatelského profilu tak, aby administrátoři neměli přístup do uživatelského profilu. Majitelé Pixelů (od verze 2 výše) dostanou i další funkce navíc pro organizaci a správu, pořizování snímků obrazovky a další.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala