www.svetmobilne.cz
>
>

Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple

Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
, , aktualita
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
K oblíbeným
reklama
Autonomní automobily bude po dobu dvou týdnů zkoušet i americká pošta USPS. Ta zahájila spolupráci se startupem TuSimple, který si dal za úkol vyvinout autonomní nákladní auta. Firma byla založena v roce 2015 a nyní využívá nákladních aut Navistar vybavených 9 kamerami a dvěma lidary. Podobně jako automobilka Tesla se ale spoléhá primárně na kamery. Ty by měly zajistit schopnost zpracovat 1000 metrů silnice před sebou, což znamená zhruba 35 sekund jízdy dálniční rychlostí.
 
Autonomní nákladní vůz TuSimple
 
zdroj: tusimple.com
 
Pro poštu bude po dobu dvou testovacích týdnů vozit zásilky mezi Phoenixem v Arizoně a Dallasem v Texasu, což je zhruba 1600 km dlouhá jízda, která zabere asi 22 hodin. Auto se sice bude řídit samo, ale v kabině bude i záložní řidič a inženýr. Celkem má být provedeno pět jízd tam a zpět. Vůz sice jezdí na naftu, ale ve vývoji je i elektrická verze. Startup navíc není žádným nováčkem, podobné testy provedl už pro 12 dalších společností v Arizoně, toto je však prvně, co bude jezdit i v Texasu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu BMW Vision M Next, koncept hybridního suspersportu
Automobilka BMW představuje koncept své hybridní sportovní budoucnosti. Nový Vision M Next totiž slibuje výkon 600 koní, přitom má být také úsporným a ekologickým vozem s moderními technologiemi zaměřenými na řidiče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV Ford Puma se vrací, tentokrát jako SUV
Ford Puma se vrací do výrobního programu, tentokrát to už ale nebude malé stylové kupé na bázi Fiesty, ale malé SUV. I tentokrát ale bude s Fiestou sdílet podlahovou plošinu. Těšit se můžeme na hybridní pohon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km Solární auto Lightyear One má prototyp, ujede 725 km
Před dvěma lety byl oznámen vývoj solárního auta Lightyear One a nyní byl představen první prototyp vozu. Dle výrobce má na jedno nabití akumulátoru ujet 725 km a díky solárním panelům se přes den dokáže nabít na mnoho desítek km.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi Apple uvolnil iOS 13 jako veřejnou betaverzi
Pokud chcete běžně vyzkoušet betaverze produktů Apple, potřebujete mít placený vývojářský účet. iOS 13 a jiné novinky ale nově budete moci vyzkoušet i ve veřejném betatestu. K dispozici je i iPadOS a macOS Catalina.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Včera, článek, Milan Šurkala