www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU

AMD uvedlo na trh nová výkonná APU
, , aktualita
Společnost AMD dnes vypustila tři nové přírůstky pro APU řady A a E, které slibují výrazný nárůst výkonu a také vyšší energetickou efektivitu. Jednak jde o AMD Elite Mobility APU "Temash" a pak AMD Mainstream APU - "Kabini" a nakonec "Richland".reklama
Naposledy jsme se o Kabini a Temash zmiňovali na začátku dubna, když je AMD předvedlo v akci. Nyní jsou však již připraveny ve zbrusu nových produktech, které mají co nevidět začít proudit na trh. Temash, nyní známé jako AMD Elite Mobility APU, jsou první modely se čtyřmi jádry x86 vyráběné 28nm procesem a určeny jsou pro 13" a menší notebooky, tablety a podobná zařízení.

AMD Mainstream APU "Kabini" je pak první a jediný čtyřjádrový model určený pro levné a malé notebooky s dotykovou obrazovkou a pak tu máme AMD Elite Performance APU "Richland" zaměřené především na výkon a určené ultratenkým notebookům.
AMD Elite Mobility APU s až čtyřmi jádry Jaguar vyráběné 28nm procesem přichází ve verzích A4 (ty jsou jen dvoujádrové) a A6. Vybavené jsou grafickými jádry Radeon HD 8000 s architekturou Core Graphics Next. Co se týče výkonu, pak AMD uvádí nějaká procenta, například až o 172 % lepší výkon procesoru na watt v porovnání s konkurencí, což je nic neříkající, takže to přeskočíme.

AMD Elite Performance APU skládající se z modelů A8 a A10 slibují ještě vyšší výkon, který AMD srovnává s konkurencí v podobě Intel Core i5-3210M, jak ukazuje horní obrázek. Nicméně toto srovnání má také nedostatky, neboť ukazuje pouze procentní rozdíly v FPS a už vůbec neříká, kolika snímků za sekundu bylo opravdu dosaženo. Zajímavé ale je, že od notebooků s těmito APU můžeme dle AMD očekávat až 13hodinovou výdrž na baterie.

A nakonec AMD Mainstream APU. Pro ně platí v podstatě to samé co o Elite Mobility, ovšem zde budou kromě A4 a A6 k dispozici také modely E1 a E2 se dvěma jádry určené pro ta nejmenší mobilní zařízení. U nich můžeme očekávat cca 11 hodin výdrže na jedno nabití.

Co se týče nových technologií a funkcí, pak pod AMD Elite Experience Software patří Gesture Control pro ovládání základních funkcí počítače gesty, Face Login pro přihlašování se do systému zíráním do kamery a Screen Mirror pro sdílení obsahu na podporovaných modelech televizorů a displejů pomocí bezdrátového rozhraní. Těšit se můžeme také na Dock Port pro připojení až čtyřech monitorů pomocí jednoho rozhraní a také Start Now slibující nabootování či zotavení se z hibernace během několik sekund.

Celá prezentace má desítky slidů, takže pokud chcete vidět všechny, můžete pokračovat na zdroj aktuality, popřípadě se můžete podívat přímo na stránky firmy AMD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony Alcatel přiveze na IFA 2017 minimálně čtyři nové smartphony
Alcatel byl vždy jednou z nejaktivnějších značek na velkých veletrzích, v letošním roce jsme se však mnoha novinek nedočkali. Možná to napraví na blížícím se veletrhu IFA 2017, kde by mohy být představeny minimálně čtyři smartphonové novinky od Alcatelu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů Android 8.0 Oreo je na světě, brzy zamíří do prvních telefonů
Poslední verze operačního systému od Googlu, dosud známá jen jako Android O, nese název Android 8.0 Oreo. Google to oznámil dnes po zatmění slunce a dodal, že již brzy začne být šířena aktualizace pro Pixely a Nexusy.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena Xiaomi Redmi Note 5A oficiálně: větší displej, nižší cena
Xiaomi dnes podle předpokladů představilo zatím nejlevnější smartphone z řady Redmi Note. Dostupný bude ve dvou variantách, přičemž vyšší se pochlubí 4GB RAM nebo 16MPx selfie fotoaparátem s LED bleskem.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech Tyto aplikace nejvíce zatěžují baterii a procesor ve smartphonech
Avast přinesl nejaktuálnější přehled aplikací, které mají negativní vliv na smartphony s Androidem. V žebříčkách nalezneme aplikace nejvíce vybíjející baterii, snižující výkon nebo zabírající místo.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik
Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi Huawei předběhl Apple ve střední Evropě, vpřed se dere také Xiaomi
Nejprodávanější značkou smartphonů ve střední a východní Evropě zůstává Samsung, na druhou příčku se ovšem probojoval Huawei. Překvapí, že se mězi pět nejlepších dostalo také Xiaomi, ačkoliv v tomto regionu nemá oficiální zastoupení.
21.8.2017,  aktualita, Jáchym Šlik