Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AMD Radeon RX 460: stejný výkon mobilní a desktopové verze?

27.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Notebooková verze nové grafické karty Radeon RX 460 na architektuře Polaris by měla mít přibližně stejný výkon jako verze pro stolní počítače. Ukázaly to zveřejněné statistiky od AMD. Jako první se nová grafika objeví v notebooku HP Omen.
Aktuální žhavou novinkou na poli notebookových grafických karet je Nvidia GeForce GTX 10 na architektuře Pascal. V jejím stínu zůstává mobilní verze karty AMD Radeon RX 460 využívající architekturu Polaris. A zdá se, že svým výkonem by se měla vyrovnat variantě určené pro stolní počítače. Alespoň to tvrdí grafy zveřejněné na webových stránkách AMD, které porovnávají výkon mobilní a desktopové karty Radeon RX 460 v pěti různých hrách: DOTA 2, Fallout 4, Shadow of Mordor, Mirror's Edge Catalyst a GTA V.

V první hře je počet snímků za sekundu (FPS) prakticky vyrovnaný, dokonce nepatrně vede mobilní verze (bíle zvýrazněná). V ostatních hrách už má sice navrch desktopová verze (červeně zvýrazněná), ale rozdíl není příliš vysoký. Navíc může být způsoben jinými komponenty než grafickou kartou, notebook je totiž osazen procesorem Intel Core i5-6300HQ a 8GB RAM, zatímco desktop byl testován se silnějším procesorem Core i7-6700K a dvojnásobně velkou 16GB RAM. Shodné ovšem bylo rozlišení displejů 1920 x 1080 pixelů.

Notebooková varianta karty Radeon RX 460 by měla podle výrobce nabídnout ve většině hrách průměrnou snímkovou frekvenci 40 fps, AMD svou novou grafiku také porovnává se starší Nvidia GeForce 960M, oproti které by měla být o 20 % výkonnější (testováno ve hře Ovewatch při Full HD rozlišení). Nejprve by měl být mobilní Radeon RX 460 použit v herním notebooku HP Omen Limited Edition s 15,6“ displejem, který bude minimálně zpočátku nabízen výhradně na čínském trhu jako alternativa ke konfiguracím s kartami Nvidia.

Zdroj: Fudzilla.com
reklama