www.svetmobilne.cz
>
>
>

Amazon vylepšil své chytré reproduktory Echo

Amazon vylepšil své chytré reproduktory Echo
, , aktualita
Amazon představil nové generace chytrých reproduktorů Echo Dot, Echo Show a Echo Plus, které přinášejí vylepšený zvuk i další novinky, ceny jsou přitom většinou nezměnily. Pár zlepšováků dostala také asistentka Alexa.
K oblíbeným
reklama
Vylepšením prošla v první řadě samotná hlasová asistentka Alexa, na které jsou všechny produkty postaveny. Vůbec nezajímavější je funkcionalita Alexa Guard, která po vyřčení povelu „Alexa, I’m leaving“ (v překladu „Alexo, odcházím“) aktivuje alarm, zhasne světla a provede další přednastavené akce při opouštění bytu či domu. Další novinku ocení zapomětlivci, kteří při odchodu například nechají rozsvícená světla. Alexa v takovém případě (s využitím umělé inteligence) zjistí, na co jste zapomněli, a samozřejmě vás na to upozorní. Zrychlilo se také nastavení nového zařízení Echo, které lze nyní provést pomocí hlasového povelu nebo naskenováním čárového kódu. K dispozici jsou také nové sady hlasových povelů, které fungují i bez internetového připojení.
 
 
Druhá generace reproduktoru s displejem Echo Show dostala 10” HD panel a 5MPx čelní kamerku pro videohovory (přes služby Skype, Alexa nebo Drop In). Funguje jako domácí smart hub a je kompatibilní také rovněž s některými modely videozvonků. Nově můžete displej využít také k surfování na webu díky vestavěnému internetovému prohlížeči Amazon Silk. Po připojení krabičky Fire TV Recast lze na displeji streamovat obsah z Hulu a podobných služeb, nebo sledovat živé televizní vysílání či pořady nahrané uživatelem. K zařízení lze dokoupit stojánek pro upravení úhlu displeje a kamery. Po propojení I v tomto případě začne prodej v říjnu, a to s cenovkou 230 dolarů.
 
 
Malý reproduktor Echo Dot si získal díky přijatelné ceně získal oblibu i mezi českými zákazníky. Třetí generace přináší nejen lepší kvalitu a vyšší hlasitost zvuku, ale také více barevných variant a textilní povrch. V prodeji bude od října za 50 dolarů.
 
 
Úpravou designu a vylepšením zvuku prošel rovněž reproduktor Echo Plus, který ve své druhé generace získal také nový teplotní senzor. Zařízení funguje také jako hub chytré domácnosti a umí komunikovat přes protokol ZigBee. Cena se proti předchůdci nezměnila (50 dolarů), prodej začne v říjnu.
 
Zdroj: Amazon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala