Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Amazon vylepšil své chytré reproduktory Echo

21.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon představil nové generace chytrých reproduktorů Echo Dot, Echo Show a Echo Plus, které přinášejí vylepšený zvuk i další novinky, ceny jsou přitom většinou nezměnily. Pár zlepšováků dostala také asistentka Alexa.
Vylepšením prošla v první řadě samotná hlasová asistentka Alexa, na které jsou všechny produkty postaveny. Vůbec nezajímavější je funkcionalita Alexa Guard, která po vyřčení povelu „Alexa, I’m leaving“ (v překladu „Alexo, odcházím“) aktivuje alarm, zhasne světla a provede další přednastavené akce při opouštění bytu či domu. Další novinku ocení zapomětlivci, kteří při odchodu například nechají rozsvícená světla. Alexa v takovém případě (s využitím umělé inteligence) zjistí, na co jste zapomněli, a samozřejmě vás na to upozorní. Zrychlilo se také nastavení nového zařízení Echo, které lze nyní provést pomocí hlasového povelu nebo naskenováním čárového kódu. K dispozici jsou také nové sady hlasových povelů, které fungují i bez internetového připojení.
 
 
Druhá generace reproduktoru s displejem Echo Show dostala 10” HD panel a 5MPx čelní kamerku pro videohovory (přes služby Skype, Alexa nebo Drop In). Funguje jako domácí smart hub a je kompatibilní také rovněž s některými modely videozvonků. Nově můžete displej využít také k surfování na webu díky vestavěnému internetovému prohlížeči Amazon Silk. Po připojení krabičky Fire TV Recast lze na displeji streamovat obsah z Hulu a podobných služeb, nebo sledovat živé televizní vysílání či pořady nahrané uživatelem. K zařízení lze dokoupit stojánek pro upravení úhlu displeje a kamery. Po propojení I v tomto případě začne prodej v říjnu, a to s cenovkou 230 dolarů.
 
 
Malý reproduktor Echo Dot si získal díky přijatelné ceně získal oblibu i mezi českými zákazníky. Třetí generace přináší nejen lepší kvalitu a vyšší hlasitost zvuku, ale také více barevných variant a textilní povrch. V prodeji bude od října za 50 dolarů.
 
 
Úpravou designu a vylepšením zvuku prošel rovněž reproduktor Echo Plus, který ve své druhé generace získal také nový teplotní senzor. Zařízení funguje také jako hub chytré domácnosti a umí komunikovat přes protokol ZigBee. Cena se proti předchůdci nezměnila (50 dolarů), prodej začne v říjnu.
 
Zdroj: Amazon.com


reklama