Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Amazon chystá čtyři nové tablety Kindle Fire

17.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Americký gigant Amazon podle uniklých informací chystá čtyři nové a cenově dostupné modely tabletů, které se budou lišit úhlopříčkami displeje. Nejvíce toho zatím víme o největším desetipalcovém zástupci.
Vstup na trh se smartphony se Amazonu nepodařil, o to více se chce americká společnost soustředit na kategorii tabletů, kde má mnohem větší zkušenosti. Zúročit by je Amazon chtěl hned u čtyř nových modelů, které s největší pravděpodobností představí ještě v letošním roce, aby se s nimi mohl pokusit uspět na předvánočním trhu.

Jednotlivé tablety z řady Kindle Fire by se od sebe měly lišit především úhlopříčkou displeje, která se bude údajně pohybovat v rozmezí 6“ a 10“. Jak velké budou dva prostřední modely, zatím není jasné. Očekávána je spíše low-endová výbava, čemuž by měla odpovídat i nízká cena. U nejmenšího šestipalcového zástupce se dokonce spekuluje o částce jen 50 dolarů, v přepočtu 1 200 Kč bez daně.

Tablety by měly využívat nový systém Fire OS 5, který je založen na Androidu 5.1 Lollipop. Jedná se o mohutnou nadstavbu, která nejen upravuje uživatelské rozhraní, ale také nahrazuje všechny služby Googlu vlastními řešeními do Amazonu. Například aplikace se tak stahují z obchodu Amazon App Store, nikoliv z Google Play Store, jak jsme zvyklí z jiných zařízení s Androidem.

Spekuluje se také o tom, že Amazon u svých tabletů vůbec poprvé nabídne možnost rozšíření interního úložiště pomocí micro SD karty – předchozí modely totiž slot na paměťovky neobsahovaly. Zatím nejvíce informací máme o desetipalcovém Kindlu Fire, u kterého nám unikl nejen nejkvalitnější render, ale také výbava díky benchmarku GFXBench.

Tablet by měl být vybaven 10“ displejem o rozlišení jen 1280 x 800 pixelů. Ani s výkonem to nebude nejslavnější, zařízení by mělo být poháněno čtyřjádrovým procesorem MediaTek MT8135 s taktem až 1,5 GHz, který je doplněn o 1GB RAM a 16GB vnitřní úložiště. O konektivitu se postarají Wi-Fi a Bluetooth, zatímco GPS bude tablet s největší pravděpodobností postrádat.

Uživatelé by měli mít k dispozici také dva fotoaparáty: 5MPx zadní s LED bleskem, který si poradí i s nahráváním Full HD videí a 1MPx přední pro videohovory. K představení tabletů by mohlo dojít už dnes, podle některých zdrojů totiž Amazon 17. září odhalí novou Fire TV, takže je dost možné, že spolu s ní se pochlubí i novými cenově dostupnými tablety.

Zdroj: Liliputing.com, PhoneArena.com
reklama