Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Amazon Alexa míří do počítačů, Google Asisstant do chytrých reproduktorů s displejem

15.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud bychom měli najít nejčastější téma veletrhu CES 2018, tak jde o integraci chytrých hlasových asistentů. Acer, Asus či HP dostanou Alexu do svých počítačů, LG a Lenovo zase ukazují nové chytré reproduktory s displejem.

Amazon Alexa v počítačích od Aceru, Asusu a HP

 
Podle nedávného průzkumu vlastní chytrý reproduktor každý šestý Američan, ale řada dalších by jistě možnosti hlasového asistenta ráda využívala, pokud by nemusela kupovat nové samostatné zařízení. A proto se Amazon snaží protlačit svou Alexu do počítačů, kde umožní třeba rychle zjistit předpověď počasí nebo ovládat jiné domácí spotřebiče pomocí hlasu. Jedná se tedy o další alternativu k asistentce Cortana od Microsoftu, která je součástí Windows 10.
 
 
HP integruje Alexu do svých malých desktopových počítačů Pavilion Wave, Asus zase do letošních notebooků Zenbook a Vivobook. Acer plánuje vydat aktualizaci, která přinese asistentku od Amazonu do all-in-one počítačů Aspire a vybraných notebooků Swift, Switch a Spin.
 
 

Lenovo Smart Display

 
Vypadá jako hodně neskladný tablet, ale ve skutečnosti jde spíše o chytrý reproduktor s displejem. Lenovo Smart Display řeší nářky některých uživatelů, že chytré reproduktory většinou nemají displeje. Toto zařízení může mít 8" či 10" obrazovku v závislosti na zvolené variantě, na které může ukázat více informací, než by sdělilo pouhým hlasem – zobrazí třeba kompletní předpověď počasí na několik dnů dopředu. A také se nabízí mnohem širší možnosti využití, takže tento reproduktor vám může přehrát videa z YouTube, zobrazit nějaké místo na mapě nebo provádět videohovory přes Google Duo. Všechny chytré funkce dodává integrovaný Google Assistant.
 
 
Lenovo Smart Display využívá 10W reproduktor, celkem čtyři mikrofony a trojici základních tlačítek pro rychlé ovládání hlasitosti, vypnutí mikrofonu či pořízení snímku 5MPx předním fotoaparátem. Využívána je platforma Qualcomm Smart Hub založená na procesoru Snapdragon 624. Na trh se novinka dostane až v červenci s cenovkou od 200 dolarů (4 200 Kč bez DPH).
 
 

LG ThinQ WK9

 
A svůj druhý chytrý reproduktor s Google Assistantem uvádí po pár dnech také LG. Zatímco první byl klasicky bez displeje, pokročilejší model WK9 (opět z nové platformy ThinQ) přidává osmipalcový displej. O vyladění zvuku z reproduktorů se postarala společnost Meridian. I v tomto případě je zařízení založeno na platformě od Qualcommu a využívá přední kameru pro videohovory. Zabudována je také funkce Chromecast, která umožňuje zrcadlit obraz třeba na televizor.
 
 
Novinka od LG se začne prodávat v létě za dosud neupřesněnou cenu.


reklama