www.svetmobilne.cz
>
>

Alpha Ace: elektromobil v retro stylu připomínající Fiat 850

Alpha Ace: elektromobil v retro stylu připomínající Fiat 850
, , aktualita
S elektrickými vozy se doslova roztrhl pytel a máme tu další nový koncept. Tím je dvoumístný vůz Alpha Ace, který má stylový retro design, jenž může připomínat např. Fiat 850. Slibovaný dojezd má být vyšší než 400 km.
K oblíbeným
reklama
Objevuje se další koncept elektrického vozu, u kterého je otázkou, zda bude dotažen do zdárného konce, a zda se podaří přijít s finální verzí. Je jím Alpha ACE, dvoumístné kupé se stylovým retro designem.
 
Alpha ACE
 
Informací o něm zatím nemáme mnoho, takže např. nevíme velikost akumulátoru, ale hovoří se o dojezdu přes 250 mil, tedy zhruba 400 km. Akumulátor je vybaven vytápěním i chlazením, což by mělo pomáhat dosáhnout vyšší životnosti.
 
Alpha ACE
 
Vůz by měl být i dostatečně svižný a hovoří se o zrychlení z 0 na 60 mph (96 km/h) za 6 sekund a poháněna mají být zadní kola. Počítejte však s vyšší hmotností 3600 liber (1633 kg), což je na nepříliš velký vůz poměrně dost. Má 4180 mm na délku, je 1886 mm široký (za což mohou zejména blatníky) a 1450 mm vysoký.
 
Alpha ACE
 
Zavazadlový prostor má nabídnout objem 396 litrů. Kola mohou být dle výbavy s průměrem 16" až 18". Připomeňme ještě, že Alpha vyvíjí také multifunkční vůz Icon, který může být používán jako SUV i dodávka.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200 MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200
Společnost MediaTek už je největším výrobcem mobilních procesorů pro smartphony na světě a překonala i Qualcomm. Nyní útočí high-endovými procesory Dimensity 1100 a 1200, které jsou vyráběny 6nm procesem.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala