Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

All Controller: jeden herní ovladač vládne všem

7.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na Kickstarteru můžete podpořit univerzální a plně přizpůsobitelný gamepad, který si rozumí s počítačem, různými herními konzoli, smartphony i tablety. Během kampaně už bylo sice vybrána požadovaná částka, stále si však můžete svůj ovladač předobjednat.
Proč mít doma více herních ovladačů, když by k ovládání všech zařízení bohatě stačil jeden? Takovou otázku si nejspíš položil kanadský start-up Digital Depth, než vytvořil gamepad All Controller. Výsledkem je na první pohled běžný herní ovladač, který má však oproti konkurenci jednu velkou výhodu – je kompatibilní snad se všemi hlavními zařízeními, na kterých si můžete zahrát hry. V první řadě se samozřejmě jedná o konzole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 a PlayStation 4, brzy autoři přidají také podporu pro Nintendo Wii, WiiU a Switch. Gamepad můžete připojit také ke svému počítači bez ohledu na to, zda disponuje operačním systémem Windows, Mac OS či Linux. A v neposlední řadě si All Controller rozumí se smartphony a tablety, které mají Android nebo iOS.
 
 
Ani pokud zařízení nepodporuje gamepady, není to pro All Controller nepřekonatelná překážka. V takovém případě totiž může simulovat klávesnici a myš. K dispozici jsou také tři možnosti připojení: přes USB, Bluetooth nebo USB dongle, který se připojí do zařízení a komunikuje s ovladačem přes Wi-Fi. Výhoda jednoho ovladače spočívá také v tom, že si hráč zvykne na jedno rozvržení ovládacích prvků, které potom může využívat bez ohledu na zařízení a platformu. Zvolen byl tradiční ergonomicky tvar a standardní nabídka tlačítek a joysticků. Navíc je přítomný displejs jednoduchým rozhraním, které umožňuje nastavovat profily a režimy, stejně tak prohlížet různé tutoriály nebo sledovat stav nabití. Uživatel si také může přizpůsobit ovládací prvky, jako je například citlivost joysticků. Baterie o kapacitě 1 020 mAh by měla zajistit výdrž asi 40 hodin hraní.
 
V době psaní článku projekt podpořilo přes 1 100 lidí, kteří dohromady zaplatili více než dvojnásobek požadované částky 75 tisíc kanadských dolarů. All Controller lze zarezervovat na Kickstarteru už za cenu od 55 kanadských dolarů, v přepočtu asi 970 Kč bez DPH. Za model podporující bezdrátové připojení však zaplatíte minimálně 80 kanadských dolarů, tedy přibližně 1 400 Kč. Sada s USB dongly potom vyjde ještě dráž.
 


reklama