Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alienware odhalil novou generaci herních notebooků s Nvidia Pascal

13.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Dell s nasazením nových grafických karet Nvidia GeForce GTX 10 chvíli čekal, ale výsledkem je nová generace herních notebooků Alienware 13, 15 a 17, která se kromě nové grafiky může pochlubit třeba přepracovaným designem.
Dell své nové herní notebooky představil na konferenci PAX West 2016 v Seattlu. Poznáte je už na první pohled díky přepracovanému designu, kromě estetické stránky šlo výrobci rovněž o vylepšení chlazení. Navíc se povedlo snížit tloušťku základy, a to oproti předchozí generaci až o čtvrtinu (v závislosti na modelu). Výrobce slibuje jednoduší domácí opravy počítače. Všechny nové notebooky z řady Alienware jsou vybaveny mobilními grafickými kartami Nvidia GeForce GTX 10 na architektuře Pascal a jsou připraveny pro virtuální realitu, kompatibilita je konkrétně potvrzena s headsety HTC Vive a Oculus Rift. Pokud by někomu nestačil výkon použité grafické karty, může využít externí Graphics Amplifier, do kterého lze vložit takřka libovolnou desktopovou grafiku.

Alienware 17 R4


Alienware 15 a Alienware 17 mají šasi z anodizovaného hliníku a podsvícenou RGB klávesnici řady TactX. Uvnitř tepe některý z procesorů Intel Core šesté generace na architektuře Skylake, a to maximálně čtyřjádrový Intel Core i7-6820HK přetaktovatelný až na 4,1 GHz. Nechybí až 32GB RAM (základní konfigurace si vystačí s 8GB RAM) a kombinace HDD a SSD, která může dohromady dát až 3TB úložiště. Patnáctipalcový model bude dodáván s grafikou Nvidia GeForce GTX 1070, u sedmnáctipalcového modelu bude na výběr i z nejvyšší GeForce GTX 1080. Jako alternativa budou v nabídce i konfigurace osazené kartou z řady AMD Radeon RX. Displej může mít Full HD nebo Ultra HD rozlišení, novinkou u Alienware 17 je volitelná technologie sledování očí Tobii.Alienware 15 R3


Tato vychytávka umožní například probuzení notebooku pouhým pohledem na logo, případně automatické uzamknutí v případě, že uživatel od zařízení odejde. Funkci sledování očí je navíc možné využít k ovládání některých her. Notebooky jsou samozřejmě osazeny portem USB 3.1 Type-C s podporou rozhraní Thunderbolt 3 a dalšími konektory, celkově slibuje výrobce lepší konektivitu než u předchozí generace. Hmotnost se vyšplhala na 3,49 kg u patnáctipalcového, respektive 4,42 kg v případě sedmnáctipalcového modelu. Alienware 15 a 17 dorazí na americký trh 30. září, cena zatím oznámena nebyla.

Výrazně méně toho víme o menším modelu Alienware 13, který bude dodáván s grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1060, tedy nejslabší variantou z nové řady na architektuře Pascal. Za příplatek bude dostupná konfigurace s třináctipalcovým OLED displejem chlubícím se kontrastním poměrem 100 000:1 a odezvou 1 ms. Dosud byla verze s OLED displejem vyhrazena pro USA, ale od nové generace Alienwaru 13 bude nabízena i na evropských trzích. Výrobce přidal speciální tapetu a provedl další drobné úpravy, aby prodloužil životnost OLED panelu, nastavení si ovšem uživatel může kdykoliv změnit.

Notebook disponuje dvojicí slotů M.2-PCIe plné velikosti pro vložení SSD a 61Wh baterií, další podrobnosti zatím zůstávají zahaleny tajemstvím. Na Alienware 13 si ovšem zájemci počkají až na přelom října a listopadu, cena nebyla zveřejněna ani v tomto případě.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama