www.svetmobilne.cz
>
>

Alfa Romeo Tonale: stylové SUV překvapilo Ženevu

Alfa Romeo Tonale: stylové SUV překvapilo Ženevu
, , aktualita
Autosalon v Ženevě byl ve znamení mnoha zajímavých vozů a jedním z nich byl určitě koncept stylového SUV z dílen Alfy Romeo, model Tonale. Přináší typický dynamický design a poprvé i hybridní pohon.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Alfa Romeo se přeci jen vyvíjí a jde s moderní dobou. Ve svém výrobním programu má SUV Stelvio a snad brzy by se mohl objevit další model postavený na konceptu Tonale, jenž byl ukázán světu na autosalonu v Ženevě. Novinka se snaží designem navázat na legendární vozy značky, přitom by ale měla být i dost moderní, a to nejen tím, že jde o SUV.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Mělo by totiž jít o hybridní vůz, spalovací motor by tak doplňoval elektromotor. Tyto dva motory pak mohou spolupracovat různými způsoby podle zvoleného jízdního režimu. Pomocí tlačítka Emozione lze nastavit např. režim Dual Power, který využívá obou motorů pro dosažení vysokého výkonu, pedál plynu má citlivější odezvu stejně jako ten brzdový. Ostřejší je i zatáčení.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Režim Natural se snaží inteligentně využívat obou motorů tak, aby nabízely dobrý výkon i nízkou spotřebu a má být vhodný pro běžné ježdění. Nakonec tu máme ekologický režim Advanced E, který využívá pouze služeb elektromotoru.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Uvnitř vozu najdete přístrojový štít s 12,3" obrazovkou, infotainment pak využívá 10,25" dotykového displeje. Díky němu je možné využívat sociální sítě Alfista (např. pro informace o srazech fanoušků Alfy Romeo) a obchodu Paddock. Tam lze nakupovat různá vylepšení pro auta i merchandise produkty. Více technických informací o vozu zatím ale nebylo sděleno, takže vše ukáže až budoucnost.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala