reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alfa Romeo Tonale: stylové SUV překvapilo Ženevu

, , aktualita
Autosalon v Ženevě byl ve znamení mnoha zajímavých vozů a jedním z nich byl určitě koncept stylového SUV z dílen Alfy Romeo, model Tonale. Přináší typický dynamický design a poprvé i hybridní pohon.
Automobilka Alfa Romeo se přeci jen vyvíjí a jde s moderní dobou. Ve svém výrobním programu má SUV Stelvio a snad brzy by se mohl objevit další model postavený na konceptu Tonale, jenž byl ukázán světu na autosalonu v Ženevě. Novinka se snaží designem navázat na legendární vozy značky, přitom by ale měla být i dost moderní, a to nejen tím, že jde o SUV.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Mělo by totiž jít o hybridní vůz, spalovací motor by tak doplňoval elektromotor. Tyto dva motory pak mohou spolupracovat různými způsoby podle zvoleného jízdního režimu. Pomocí tlačítka Emozione lze nastavit např. režim Dual Power, který využívá obou motorů pro dosažení vysokého výkonu, pedál plynu má citlivější odezvu stejně jako ten brzdový. Ostřejší je i zatáčení.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Režim Natural se snaží inteligentně využívat obou motorů tak, aby nabízely dobrý výkon i nízkou spotřebu a má být vhodný pro běžné ježdění. Nakonec tu máme ekologický režim Advanced E, který využívá pouze služeb elektromotoru.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 
Uvnitř vozu najdete přístrojový štít s 12,3" obrazovkou, infotainment pak využívá 10,25" dotykového displeje. Díky němu je možné využívat sociální sítě Alfista (např. pro informace o srazech fanoušků Alfy Romeo) a obchodu Paddock. Tam lze nakupovat různá vylepšení pro auta i merchandise produkty. Více technických informací o vozu zatím ale nebylo sděleno, takže vše ukáže až budoucnost.
 
Alfa Romeo Tonale
 
klikněte pro zvětšení
 


reklama
reklama
reklama