Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel Pixi 4 Plus Power: dlouhá výdrž díky 5000mAh baterii

27.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Alcatel v tichosti uvedl další model z řady cenově dostupných smartphonů Pixi 4. Nezaujme jemností displeje ani výkonem, ale výdrží baterie nejspíš překoná i modely z nejdražších kategorií. Bonusem je potom přední kamerka s LED bleskem.
Alcatel si většinou nechává představení nových zařízení na větší veletrhy, třeba na nedávném IFA 2016 v Berlíně oznámila společnost dvojici levných tabletů spolu s phabletem z řady Pop 4 a stylový, přitom cenově dostupný smartphone Shine Lite. S posledním modelem Pixi 4 Plus Power se ovšem Alcatel rozhodl nečekat na další velkou technologickou akci a v tichosti jej přidal na své internetové stránky. Telefon má barevný design, kterým cílí především na mladší uživatele. K dostání bude až pět barevných variant, všechny přitom mají zadní stranu s texturou, která ozvláštňuje design tohoto plastového přístroje a zároveň znesnadňuje jeho vyklouznutí z ruky.

Hlavním lákadlem po uvedení smartphonu na trh bude (kromě očekávatelné nízké ceny) baterie o kapacitě 5 000 mAh. Touto vlastností se výrobce ostatně chlubí i na samém těle telefonu, nad displejem se totiž nachází malá ikonka prozrazující kapacitu. Průměrný uživatel by měl podle údajů výrobce dosáhnout bezmála třídenní výdrže na jedno nabití. Dále je slibováno až 22 hodin prohlížení internetu přes Wi-Fi nebo 14 hodin streamování videa. K dispozici by měla být technologie umožňující nabít baterii dvakrát rychleji než je obvyklé. Případnou přebytečnou energii je navíc možné sdílet třeba se smartphony vašich přátel, Alcatel Pixi 4 Plus Power tak vlastně může posloužit jako power banka.

S další výbavou už to zase tak slavné není. Smartphone má sice velký 5,5“ IPS displej, ale s rozlišením jen 1280 x 720 pixelů. O pohon se stará blíže nespecifikovaný procesor od MediaTeku v kombinaci s pouze 1GB RAM a 8GB vnitřním úložištěm, které je možné rozšířit pomocí micro SD karty. V případě rozlišení zadního fotoaparátu nemá možná jasno ani sám výrobce, na stejné webové stránce totiž jednou uvádí údaj 8 MPx, na jiném místě 13 MPx. V každém případě by měl fotoaparát disponovat autofokusem a LED bleskem. Druhou jmenovanou vychytávkou se může pochlubit také 5MPx přední kamerka, takže pořízení selfie nezabrání ani nedostatek světla.

K dispozici je sice podpora Dual SIM, marně byste však hledali LTE (4G). Operační systém není zmiňován, ale s největší pravděpodobností půjde o Android 6.0 Marshmallow. Alcatel Pixi 4 Plus Power se nejspíš v blízké době objeví na vybraných trzích, ale zatím můžeme jen spekulovat, zda mezi nimi bude i ten český. Neznámá v tuto chvíli zůstává i cena, ale vzhledem k výbavě a dosavadní cenové politice Alcatelu by se měla udržet na přijatelné úrovni.

Zdroj: Alcatel-mobile.com
reklama