Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel nás začátkem roku 2018 zavalí šesti novinkami

18.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Alcatel připravuje další nové smartphony, které by mohly být představen začátkem příštího roku. Šestice nových modelů vyplní různé cenové kategorie, z názvů by navíc měla zmizet značka Idol.
Na veletrh IFA 2017 do Berlína, který proběhl koncem léta, Alcatel přivezl kvarteto nových smartphonů. V případě, že vás žádný z nich nezaujal, ale přesto byste rádi zůstali věrní této značce, máme pro vás dobrou zprávu. Začátkem roku 2018 by mělo být oficiálně představeno šest nových smartphonů, jak naznačily uniklé informace od twitterového „leakera“ @Evleaks. Na světlo světa se dostaly rendery i názvy chystaných modelů, žádné další detaily jsme se ovšem nedozvěděli. Leccos však můžeme odhadnout právě z uniklých obrázků. Všechny nové modely až na jeden budou mít čtečku otisků prstů, kterou nalezneme na zadní straně.

Alcatel 5

Nejvýše by se měl podle číselného označení zařadit Alcatel 5. Z obrázku můžeme usuzovat, že telefon bude mít kovové tělo a displej s relativně tenkými rámečky. Panel zasahuje až k bočním okrajům, nad displejem je potom výrazně více místa než pod ním. Alcatel 3X si vysloužil duální zadní fotoaparát a zajímavý kovový design se soustředěnými kruhy. Dva fotoaparáty má vzadu také Alcatel 3V, který však dostal lesklejší provedení, jeho tělo by totiž mohlo být ze skla. Podobnou analogii můžeme najít také mezi modely Alcatel 3C a Alcatel 3, které však mají pouze jednu zadní kameru. Pro šetřivé potom bude určen Alcatel 1X s plastovým tělem a bez zabezpečení pomocí čtečky otisků prstů. Z celé šestice bude mít nejspíš displej s nejmenší úhlopříčkou.


Alcatel 3x

Všechny novinky budou jistě běžet na operačním systému Android, ale zůstává otázkou, o jakou verzi konkrétně půjde. Alcatel totiž často používá starší verze operačního systému a aktualizace trrestuhodně zanedbává. Na druhou stranu můžeme u všech novinek očekávat relativně příznivou cenu. Všimnout si můžeme jednoduššího značení modelů, které už postrádá slovíčko Idol v názvu.

Alcatel 3V


Alcatel 3

Alcatel 1Xreklama