reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Alcatel na CESu ukáže řadu telefonů Pixi 4 a tablet s Windows

, , aktualita
Alcatel na CESu ukáže řadu telefonů Pixi 4 a tablet s Windows
CES je již za dveřmi, a proto začínají někteří výrobci teasovat zařízení, která tam představí. Alcatel ukáže novou řadu telefonů, tablet s Windows 10 Mobile nebo chytré hodinky určené pro děti.
Alcatel na CESu ukáže řadu telefonů Pixi 4 a tablet s Windows
Telefony a tablety PIXI se často chlubí hlavně dobrou cenovkou a slušnou výbavou. Alcatel proto inovuje a inovuje, vždyť poslední přírůstky do řady PIXI jsme mohli vidět na začátku září v Berlíně, tedy před pouhými čtyřmi měsíci!

Tehdy se však jednalo jen o 3. generaci těchto zařízení. Na CESu se má představit již čtvrtá. Zatím se nám dostalo jen základních informací. Mají být představena "prémiová zařízení s nízkou cenou, dobrým designem, ozvučením, foťákem nebo životností baterie". Toto prohlášení z úst Alcatelu však musíme brát obezřetně a s rezervou.Představit se mají celkem 4 zařízení z rodiny PIXI 4: 3,5" a 4" telefon a 6" a 7" tablet - to vše s Androidem. Další novinkou má být 8" tablet s Windows 10 Mobile. Jedná se tedy o stejný operační systém, jaký můžeme vidět v telefonech. Podle slov Alcatelu se má jednat o entry-level tablet, takže očekáváme nízkou cenu.

Systém Windows má být optimalizovaný pod tablety, doufejme, že se pod tím neskrývá jen změna velikosti dlaždic, ale i nějaká smysluplnější vylepšení.Můžeme očekávat i zajímavé funkce, tablet poslouží i jako dálkové ovládání TV - zřejmě bude disponovat infračerveným portem. Má nabídnout i GPS nebo hlasové volání - pokud se bude jednat o hlasové volání, jak ho známe z telefonů, bude se jednat snad o první tablet s Windows, který umí volat.

CareTime Children’s Watch jsou velmi zajímavým nápadem. Alcatel s nimi necílí přímo na dospělé, ale i na děti. Jsou barevné a mají hravý design.Sloužit však budou převážně rodičům. V hodinkách je zabudována GPS, která má za úkol děti hlídat. Rodiče o nich tedy mají neustálý přehled, navíc dostanou upozornění, pokud se jejich děti dostanou mimo předem vytyčenou oblast. Přes hodinky půjde i komunikovat pomocí hlasových zpráv, ale zatím není jasné, jak přesně toho chce Alcatel docílit.

Zdroj: alcatelonetouch.com