Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9

9.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Alcatel na CES 2018 poodhalil své nové smartphony, které představí v následujících týdnech až měsících. Prohlédnout si můžeme jejich vzhled a také jsme se dozvěděli, že všechny nabídnou displej s poměrem stran 18:9.
Alcatel je jednou ze značek, která je přítomna na probíhajícím veletrhu CES 2018. Žádný nový smartphone však v Las Vegas nepředstavila. S prázdnou však fanoušci Alcatelu přesto neodjedou, společnost totiž poodhalila alespoň některé informace o svých připravovaných modelech, které budou oficiálně představeny v únoru na MWC 2018. U všech svých novinek pro rok 2018 hodlá Alcatel nasadit displeje s poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Tyto displeje jsou o něco protáhlejší než ty s dosud běžným poměrem 16:9 a umožňují proto telefon lépe držet v jedné ruce, nebo přinášejí výhody při využívání multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.
 
Poměr 18:9 je trend, který se ve smartphonech začal objevovat v loňském roce, ale skutečný boom začíná až nyní, kdy se tato vlastnost dostává také do cenově dostupnějších modelů. Alcatel se stane vůbec jedním z prvních výrobců, který nabídne displej 18:9 ve všech svých řadách smartphonů bez ohledu na cenu a zpřístupní tedy tuto relativní novinku všem uživatelům.
 
 
Smartphony této značky pro rok 2018 budou rozděleny do tří číselně označených řad. Alcatel 5 přinese některé prémiové funkce do střední třídy. Ceny budou nižší než u běžných vlajkových lodí, přesto se můžeme těšit na zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje nebo velkou baterii. Na obrázku si také můžeme všimnout, že telefon bude využívat displej s velmi tenkými rámečky na třech stranách, více prostoru si zařízení ponechá jen nad obrazovkou, kde bude klasicky umístěn přední fotoaparát, telefonní reproduktor a některé senzory. Pokud bychom chtěli novinku přirovnat k dosavadní modelové nabídce, bude se jednat o náhradu Idolu 5.
 
V řadě Alcatel 3, kam se zařadí také očekávaný Alcatel 3v, nalezneme opět modely s atraktivním poměrem ceny a výbavy. K očekávaným vlastnostem patří velké displeje s vysokým rozlišením nebo duální fotoaparáty. Pro nejšetřivější zákazníky bude určena řada Alcatel 1, kde se objeví například model Alcatel 1x. I u tohoto nejlevnějšího telefonu nalezneme displej 18:9, odemykání rozpoznáním obličeje nebo čtečku otisků prstů. Chybět nebude ani unibody design, i když tělo bude patrně vyrobeno z plastu.
 


reklama