www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9
, , aktualita
Alcatel na CES 2018 poodhalil své nové smartphony, které představí v následujících týdnech až měsících. Prohlédnout si můžeme jejich vzhled a také jsme se dozvěděli, že všechny nabídnou displej s poměrem stran 18:9.
reklama
Alcatel je jednou ze značek, která je přítomna na probíhajícím veletrhu CES 2018. Žádný nový smartphone však v Las Vegas nepředstavila. S prázdnou však fanoušci Alcatelu přesto neodjedou, společnost totiž poodhalila alespoň některé informace o svých připravovaných modelech, které budou oficiálně představeny v únoru na MWC 2018. U všech svých novinek pro rok 2018 hodlá Alcatel nasadit displeje s poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Tyto displeje jsou o něco protáhlejší než ty s dosud běžným poměrem 16:9 a umožňují proto telefon lépe držet v jedné ruce, nebo přinášejí výhody při využívání multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.
 
Poměr 18:9 je trend, který se ve smartphonech začal objevovat v loňském roce, ale skutečný boom začíná až nyní, kdy se tato vlastnost dostává také do cenově dostupnějších modelů. Alcatel se stane vůbec jedním z prvních výrobců, který nabídne displej 18:9 ve všech svých řadách smartphonů bez ohledu na cenu a zpřístupní tedy tuto relativní novinku všem uživatelům.
 
 
Smartphony této značky pro rok 2018 budou rozděleny do tří číselně označených řad. Alcatel 5 přinese některé prémiové funkce do střední třídy. Ceny budou nižší než u běžných vlajkových lodí, přesto se můžeme těšit na zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje nebo velkou baterii. Na obrázku si také můžeme všimnout, že telefon bude využívat displej s velmi tenkými rámečky na třech stranách, více prostoru si zařízení ponechá jen nad obrazovkou, kde bude klasicky umístěn přední fotoaparát, telefonní reproduktor a některé senzory. Pokud bychom chtěli novinku přirovnat k dosavadní modelové nabídce, bude se jednat o náhradu Idolu 5.
 
V řadě Alcatel 3, kam se zařadí také očekávaný Alcatel 3v, nalezneme opět modely s atraktivním poměrem ceny a výbavy. K očekávaným vlastnostem patří velké displeje s vysokým rozlišením nebo duální fotoaparáty. Pro nejšetřivější zákazníky bude určena řada Alcatel 1, kde se objeví například model Alcatel 1x. I u tohoto nejlevnějšího telefonu nalezneme displej 18:9, odemykání rozpoznáním obličeje nebo čtečku otisků prstů. Chybět nebude ani unibody design, i když tělo bude patrně vyrobeno z plastu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář