www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9
, , aktualita
Alcatel na CES 2018 poodhalil své nové smartphony, které představí v následujících týdnech až měsících. Prohlédnout si můžeme jejich vzhled a také jsme se dozvěděli, že všechny nabídnou displej s poměrem stran 18:9.reklama
Alcatel je jednou ze značek, která je přítomna na probíhajícím veletrhu CES 2018. Žádný nový smartphone však v Las Vegas nepředstavila. S prázdnou však fanoušci Alcatelu přesto neodjedou, společnost totiž poodhalila alespoň některé informace o svých připravovaných modelech, které budou oficiálně představeny v únoru na MWC 2018. U všech svých novinek pro rok 2018 hodlá Alcatel nasadit displeje s poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Tyto displeje jsou o něco protáhlejší než ty s dosud běžným poměrem 16:9 a umožňují proto telefon lépe držet v jedné ruce, nebo přinášejí výhody při využívání multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.
 
Poměr 18:9 je trend, který se ve smartphonech začal objevovat v loňském roce, ale skutečný boom začíná až nyní, kdy se tato vlastnost dostává také do cenově dostupnějších modelů. Alcatel se stane vůbec jedním z prvních výrobců, který nabídne displej 18:9 ve všech svých řadách smartphonů bez ohledu na cenu a zpřístupní tedy tuto relativní novinku všem uživatelům.
 
 
Smartphony této značky pro rok 2018 budou rozděleny do tří číselně označených řad. Alcatel 5 přinese některé prémiové funkce do střední třídy. Ceny budou nižší než u běžných vlajkových lodí, přesto se můžeme těšit na zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje nebo velkou baterii. Na obrázku si také můžeme všimnout, že telefon bude využívat displej s velmi tenkými rámečky na třech stranách, více prostoru si zařízení ponechá jen nad obrazovkou, kde bude klasicky umístěn přední fotoaparát, telefonní reproduktor a některé senzory. Pokud bychom chtěli novinku přirovnat k dosavadní modelové nabídce, bude se jednat o náhradu Idolu 5.
 
V řadě Alcatel 3, kam se zařadí také očekávaný Alcatel 3v, nalezneme opět modely s atraktivním poměrem ceny a výbavy. K očekávaným vlastnostem patří velké displeje s vysokým rozlišením nebo duální fotoaparáty. Pro nejšetřivější zákazníky bude určena řada Alcatel 1, kde se objeví například model Alcatel 1x. I u tohoto nejlevnějšího telefonu nalezneme displej 18:9, odemykání rozpoznáním obličeje nebo čtečku otisků prstů. Chybět nebude ani unibody design, i když tělo bude patrně vyrobeno z plastu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik