www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9
, , aktualita
Alcatel na CES 2018 poodhalil své nové smartphony, které představí v následujících týdnech až měsících. Prohlédnout si můžeme jejich vzhled a také jsme se dozvěděli, že všechny nabídnou displej s poměrem stran 18:9.
reklama
Alcatel je jednou ze značek, která je přítomna na probíhajícím veletrhu CES 2018. Žádný nový smartphone však v Las Vegas nepředstavila. S prázdnou však fanoušci Alcatelu přesto neodjedou, společnost totiž poodhalila alespoň některé informace o svých připravovaných modelech, které budou oficiálně představeny v únoru na MWC 2018. U všech svých novinek pro rok 2018 hodlá Alcatel nasadit displeje s poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Tyto displeje jsou o něco protáhlejší než ty s dosud běžným poměrem 16:9 a umožňují proto telefon lépe držet v jedné ruce, nebo přinášejí výhody při využívání multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.
 
Poměr 18:9 je trend, který se ve smartphonech začal objevovat v loňském roce, ale skutečný boom začíná až nyní, kdy se tato vlastnost dostává také do cenově dostupnějších modelů. Alcatel se stane vůbec jedním z prvních výrobců, který nabídne displej 18:9 ve všech svých řadách smartphonů bez ohledu na cenu a zpřístupní tedy tuto relativní novinku všem uživatelům.
 
 
Smartphony této značky pro rok 2018 budou rozděleny do tří číselně označených řad. Alcatel 5 přinese některé prémiové funkce do střední třídy. Ceny budou nižší než u běžných vlajkových lodí, přesto se můžeme těšit na zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje nebo velkou baterii. Na obrázku si také můžeme všimnout, že telefon bude využívat displej s velmi tenkými rámečky na třech stranách, více prostoru si zařízení ponechá jen nad obrazovkou, kde bude klasicky umístěn přední fotoaparát, telefonní reproduktor a některé senzory. Pokud bychom chtěli novinku přirovnat k dosavadní modelové nabídce, bude se jednat o náhradu Idolu 5.
 
V řadě Alcatel 3, kam se zařadí také očekávaný Alcatel 3v, nalezneme opět modely s atraktivním poměrem ceny a výbavy. K očekávaným vlastnostem patří velké displeje s vysokým rozlišením nebo duální fotoaparáty. Pro nejšetřivější zákazníky bude určena řada Alcatel 1, kde se objeví například model Alcatel 1x. I u tohoto nejlevnějšího telefonu nalezneme displej 18:9, odemykání rozpoznáním obličeje nebo čtečku otisků prstů. Chybět nebude ani unibody design, i když tělo bude patrně vyrobeno z plastu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri Volkswagen umožní odemknout auto pomocí Siri
Volkswagen rozšířil svou službu Car-Net o podporou asistentky Apple Siri. K ovládání některých funkcí, jako je odemknutí vozidla nebo zjištění stavu paliva, tedy budou stačit hlasové povely. Zatím novinka funguje pouze v USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone? Black Friday 2018: kde ušetříte za nový smartphone?
Slevové akce v rámci Black Friday jsou často jen trikem na zákazníky, ale někdy se dá při nákupu ušetřit slušná suma. Podívali jsme se do nabídek největších českých e-shopů a vybrali pro vás atraktivní slevy na mobilní telefony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik