www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9

Alcatel láká na levné smartphony s displejem 18:9
, , aktualita
Alcatel na CES 2018 poodhalil své nové smartphony, které představí v následujících týdnech až měsících. Prohlédnout si můžeme jejich vzhled a také jsme se dozvěděli, že všechny nabídnou displej s poměrem stran 18:9.
reklama
Alcatel je jednou ze značek, která je přítomna na probíhajícím veletrhu CES 2018. Žádný nový smartphone však v Las Vegas nepředstavila. S prázdnou však fanoušci Alcatelu přesto neodjedou, společnost totiž poodhalila alespoň některé informace o svých připravovaných modelech, které budou oficiálně představeny v únoru na MWC 2018. U všech svých novinek pro rok 2018 hodlá Alcatel nasadit displeje s poměrem stran 18:9, neboli 2:1. Tyto displeje jsou o něco protáhlejší než ty s dosud běžným poměrem 16:9 a umožňují proto telefon lépe držet v jedné ruce, nebo přinášejí výhody při využívání multitaskingu s rozdělenou obrazovkou.
 
Poměr 18:9 je trend, který se ve smartphonech začal objevovat v loňském roce, ale skutečný boom začíná až nyní, kdy se tato vlastnost dostává také do cenově dostupnějších modelů. Alcatel se stane vůbec jedním z prvních výrobců, který nabídne displej 18:9 ve všech svých řadách smartphonů bez ohledu na cenu a zpřístupní tedy tuto relativní novinku všem uživatelům.
 
 
Smartphony této značky pro rok 2018 budou rozděleny do tří číselně označených řad. Alcatel 5 přinese některé prémiové funkce do střední třídy. Ceny budou nižší než u běžných vlajkových lodí, přesto se můžeme těšit na zabezpečení pomocí rozpoznávání obličeje nebo velkou baterii. Na obrázku si také můžeme všimnout, že telefon bude využívat displej s velmi tenkými rámečky na třech stranách, více prostoru si zařízení ponechá jen nad obrazovkou, kde bude klasicky umístěn přední fotoaparát, telefonní reproduktor a některé senzory. Pokud bychom chtěli novinku přirovnat k dosavadní modelové nabídce, bude se jednat o náhradu Idolu 5.
 
V řadě Alcatel 3, kam se zařadí také očekávaný Alcatel 3v, nalezneme opět modely s atraktivním poměrem ceny a výbavy. K očekávaným vlastnostem patří velké displeje s vysokým rozlišením nebo duální fotoaparáty. Pro nejšetřivější zákazníky bude určena řada Alcatel 1, kde se objeví například model Alcatel 1x. I u tohoto nejlevnějšího telefonu nalezneme displej 18:9, odemykání rozpoznáním obličeje nebo čtečku otisků prstů. Chybět nebude ani unibody design, i když tělo bude patrně vyrobeno z plastu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře