Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alcatel BoomBand: chytrý náramek za 990 Kč

15.10.2014, Jan Vítek, aktualita
Alcatel vypustil na český trh chytrý náramek OneTouch BoomBand, který je určen pro sportovce a jejich chytré telefony založené na operačním systému Android 4.3 a novějším. Co toto levné zařízení zvládne?
Chytré hodinky nebo náramky s displejem už nejsou žádnou novinkou, ale podobné zařízení s cenou pod 1000 Kč jistě zaujme. Nicméně od něj nemůžeme očekávat ty nejlepší a nejpokročilejší funkce a vlastnosti. Pro začátek je třeba uvést, že Alcatel OneTouch BoomBand nenabídne žádný displej. Namísto něj musí postačit vibrace nebo LED indikátory.

Jaký tedy BoomBand je a k čemu může posloužit? Sám o sobě je velmi jednoduchý a vypadá tak trochu jako stylové dámské hodinky, ovšem bez samotného strojku, namísto nějž je tu ploška s kontrolkami a dotykovými tlačítky. Náramek je voděodolný (IP67) a měl by být snadno vyměnitelný. V balení se totiž nachází světle modrý i šedý pásek z pryžového materiálu TPU, který tvoří v podstatě celé zařízení. Prohazovat tak budeme jen "srdce" celého zařízení, které výrobce nazývá Core Box.

Náramek komunikuje s telefonem pomocí rozhraní Bluetooth 4.0 a umožňuje pomocí vlastních senzorů sledovat počet kroků a na tom založit pak informace o výdejích energie, apod. Dále nás dokáže upozornit na přicházející hovory, přičemž si můžeme vybrat, zda tak má činit v každém případě, nebo jen u vybraných kontaktů. Dále nás dokáže vibracemi a blikáním svých LED upozornit na to, že jsme se příliš vzdálili od telefonu, díky čemuž bude o něco těžší jej ztratit. Otázkou je výdrž tohoto zařízení, která ale bude pochopitelně velmi záviset na způsobu jeho využití. Možná právě proto Alcatel výdrž neuvádí a zmiňuje pouze to, že 19mAh baterii dobijeme za 1,5 hodiny.


Prozatím je Alcatel BoomBand exkluzivně v nabídce obchodu Mall.cz.


BoomBand
Rozměry Náramek - 121 x 96,5 x 16 mm
Jádro – 35,6 x 13,13 x 7,93 mm
Hmotnost 16 g
Displej 5x LED (bílé světlo)
Baterie Li-Polymer 19 mAh
Doba nabíjení 1,5 h
Procesor ARM Cortex-M0 32 bit
Vnitřní paměť 256 KB ROM / 16 KB RAM
Konektivita Bluetooth 4.0
Odolnost proti vodě a prachu IP67
Obsah balení Tyrkysově modrý a šedý náramek
Senzorové jádro
Nabíjecí adaptér
Manuál

Zdroj: TZ Alcatel
reklama