www.svetmobilne.cz
>
>
>

Aktualizováno: Sony prodalo své VAIO PC

Aktualizováno: Sony prodalo své VAIO PC
, , aktualita
Nedávno společnost Sony ohlásila, že její divize vyrábějící VAIO PC přechází pod křídla firmy JIP, i když se předtím mluvilo o Lenovu. Nyní se Sony vyjádřilo i k tomu, jak to bude s trvající zárukou a servisem jeho počítačů v ČR.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace: Dnes, 18. února 2014, přišla společnost Sony s krátkou zprávou, která má ujistit majitele počítačů značky VAIO, že jejich zákonný nárok na reklamační řízení není ohrožen a k dispozici budou také servisní služby a call centrum. Jednoduše řečeno, dle Sony se na tomto pro majitele i ty, kteří si notebook VAIO teprve koupí, nic nemění a Sony se bude i nadále starat o servis. Pokračujeme původní zprávou.


Informace o tom, že by Sony Lenovu prodalo svou divizi vyrábějící PC, které jsou známy pod značkou VAIO, byly firmou Sony ihned popřeny. Krátce nato se objevily nové spekulace, a sice že značku VAIO získá firma Japan Industrial Partners Inc. (JIP), na což Sony reagovalo také pohotově, ale tentokrát tyto informace potvrdilo.

Sony tedy již evidentně nemá zájem na tom, aby udržovalo při životě výrobu vlastních PC a ty tak obětovalo v rámci své nové "agresivní reformní strategie", která byla ohlášena již v dubnu 2012. Firma se prý i tak snažila svou PC divizi vrátit k ziskovosti, avšak to je jí nepodařilo a očekává, že na konci fiskálního roku 2013, který končí s březnem 2014, bude stále ve ztrátě. To ostatně dle zprávy platí i pro výrobu televizorů.

JIP tedy převezme značku a výrobu počítačů VAIO a Sony se hodlá dále zaměřovat na jiné mobilní produkty, a to především chytré telefony a tablety. Transakce má být dokončena právě v březnu, ovšem podrobnosti nebyly oznámeny, takže ani není jasné, kolik JIP firmě Sony zaplatí.

Sony ale uvedlo, že JIP bude zpočátku prodávat počítače VAIO na svém domácím japonském trhu a až poté zváží, zda s nimi vstoupí i na jiné trhy. Můžeme tedy očekávat, že značka VAIO z našich obchodů v příštích měsících postupně zmizí a otázkou je, co se stane či stalo s očekávaným telefonem VAIO s operačním systémem Windows Phone.

Co se týče výroby televizorů, pak zde se Sony podařilo alespoň výrazně snížit ztráty, a to meziročně (2011 a 2012) ze 147 miliard jenů na 70 miliard a za 2013 už to má být "pouze" 25 miliard. Nicméně svých tradičních produktů se Sony zbavit nehodlá a naopak chystá zefektivnit a urychlit jejich vývoj a své naděje vkládá především do 4K modelů, které jsou jedničkou v USA a v Japonsku drží 75 % trhu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář