Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktualizace na mobilní Windows 10 začne v prosinci

7.10.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Dlouho se mluví o tom, že Microsoft aktualizuje značnou část svých Lumií na nový systém Windows 10. Dosud se však nevědělo, kdy se tak stane. Až nyní výrobce jen tak mimoděk oznámil přesnější termín vydání updatu.
Včera Microsoft představil zbrusu nová mobilní zařízení, mezi kterými nalezneme i trojici smartphonů – vlajkové lodě Lumia 950 a 950 XL spolu s cenově dostupným modelem Lumia 550. Tyto novinky budou už od zahájení svého prodeje vybaveny Windows 10, aktualizace na tento operační systém se ovšem dočkají i stávající smartphony.

A nyní konečně víme, že se tak stane v prosinci letošního roku, právě v tento měsíc totiž Microsoft plánuje zahájit update na mobilní Windows 10. Americký gigant přitom tuto informaci „utrousil“ v jednom z komentářů na Facebooku, žádného vyloženě oficiálního oznámení (například na webových stránkách) jsme se zatím nedočkali.

Připomeňme si, že aktualizace na Windows 10 je plánována pro smartphony Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 735, Lumia 830 a Lumia 930. Microsoft ovšem uvádí, že se tento seznam nejspíš v budoucnu ještě rozšířit o další smartphony.

U telefonu je vyžadováno alespoň 8 GB vnitřní paměti a zároveň musí běžet na systému Windows Phone 8.1, konkrétně s nainstalovanou aktualizací Lumia Denim. Mezi novinky, které přinese mobilní Windows 10, patří vylepšená funkce Centrum akcí (Action Centre), internetový prohlížeč Microsoft Edge či nové verze aplikací včetně zdokonalené sady Office.

Zdroj: GSMArena.com, Microsoft.com
reklama