Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Akční kamera HTC RE se začala prodávat v Česku

13.2.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Vloni na podzim představená akční kamerka HTC RE se konečně dostává na český trh. K dostání je ve třech barevných provedeních a stojí 4 490 Kč. Exkluzivitu na prodej získal až do poloviny března e-shop Alza.cz.
HTC RE je akční kamerka v netradičním tvaru připomínající periskop, díky kterému se zařízení perfektně drží v ruce. Tlačítko zapnutí na těle kamery chybí, nahradil jej senzor, který detekuje, když uživatel vezme přístroj do ruky. Pro ovládání slouží velké dotykové tlačítko, které funguje velmi intuitivně: krátkým stiskem pořídí fotografii, dlouhým podržením dojde k nahrávání videa.

O docela kvalitní snímky by se měl postarat 16MPx 1/2.3" CMOS senzor a 146stupňový širokoúhlý objektiv se světelností f/2.8. Videa je možné nahrávat maximálně ve Full HD rozlišení. Díky certifikaci IP67 je možné fotit i nahrávat také ve vodě. Nahraný obsah se ukládá na vloženou paměťovou kartu typu micro SD o kapacitě až 128 GB.

HTC RE je možné spárovat se smartphonem na platformě Android (ve verzi 4.3 či vyšší) nebo iOS. Komunikace probíhá přes bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth, je ovšem nutné mít staženou speciální aplikaci, pomocí které je možné kameru ovládat. Dále dochází k záloze nahraných materiálů nejen na telefon, ale také do cloudu.K rozšiřujícím funkcím patří spolupráce s aplikací Zoe, ve které je možné nahrané fotky a videa rovnou upravit do skoro až profesionální podoby. Zajímavá je také možnost živého streamování obsahu na YouTube. HTC RE má baterii, která by měla umožnit na jedno nabití pořídit až 1 200 fotografií nebo 100 minut videa. Rozměry celého zařízení činí 96,7 x 26,5 mm a hmotnost dosahuje 65,5 g.

HTC RE je možné od včerejšího dne koupit na českém trhu, a to v bílé, modré nebo oranžové barvě. Cena byla stanovena na 4 490 Kč včetně DPH. Až od 15. března je možné kamerku koupit výhradně v internetovém obchodě Alza.cz, který získal od HTC dočasnou exkluzivitu.

Zdroj: Tisková zpráva HTC


reklama