Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AI ve vyhledávání v Google Play penalizuje nestabilní a pomalé aplikace

7.8.2017, Milan Šurkala, aktualita
Lidé nemají rádi nestabilní a pomalé aplikace. Google si je toho vědom a upravuje algoritmy řazení aplikací ve svém obchodě Google Play. Do hry bude nyní vstupovat i hodnocení rychlosti, spotřeby baterie nebo stability.
V obchodu Google Play je mimo mnoha zajímavých a kvalitních aplikací také spousta nekvalitního softwaru. Dle výzkumu samotného Googlu zhruba polovina jednohvězdičkových recenzí nejhorších aplikací zmiňovala nestabilitu softwaru a podobné problémy. To chce v budoucnu změnit, a proto přichází s novým algoritmem, který má být schopen sám rozpoznat nekvalitní aplikace a ve vyhledávání v Google Play je zařadit na podstatně horší pozice.
 
Logo Google Play
 
K tomuto využije tři metriky v podobě stability, výkonu a spotřeby baterie. Pokud je tedy aplikace nestabilní, žere hodně baterie (např. brání telefonu přejít do úsporného režimu) nebo není schopna se plynule vykreslovat a často při svém chodu obraz zamrzne na několik set milisekund, bude vyhodnocena jako nekvalitní. Díky tomu se ve vyhledávání posune níže.
 
 
To zároveň způsobí tlak i na samotné vývojáře, kteří se budou více snažit dělat kvalitnější aplikace, neboť program, které nikdo nenajde, si také nikdo nenainstaluje a vývojáři pak na nepoužívaných aplikacích nevydělají. Google bude mít obchod, na kterém nebude tolik softwarového "odpadu" a uživatelé budou používat lepší software. Do hry ale stále bude vstupovat i hvězdičkové hodnocení nebo počet odinstalací. 
 
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama