Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Adata uvedlo vodě odolnou powerbanku D16750

21.7.2017, Milan Šurkala, aktualita
Adata představila novou powerbanku D16750, která se má chlubit nejen velmi vysokou kapacitou 16750 mAh, ale také zvýšenou odolností vůči nepříznivým vlivům. Nebude ji vadit ani voda nebo zvýšené množství prachu.
V nabídce produktů značky Adata se nově objevuje powerbanka D16750. Ta nabídne zvýšenou odolnost vyjádřenou stupněm krytí IP67. Je tedy odolná vůči prachu a vodě (v hloubce 1 metr po dobu 30 minut), díky silikonovým krytům hran má také zvýšenou odolnost vůči nárazům. V konstrukci se využil také pískovaný hliníkový kryt. 
 
Adata D16750
 
Adata využívá korejské Li-Ion baterie společnosti LG s celkovou kapacitou 16750 mAh. Počet nabití telefonů pochopitelně závisí na použitém přístroji, v zásadě můžete počítat s cca 5 nabitími. U telefonů jako je iPhone SE s 1642mAh akumulátorem se přiblížíte k cca 8-9 nabitím, např. u Lenova P2 s 5100mAh baterií by maximem měla být tři nabití. 10" tablet by pak powerbanka mohla nabít téměř dvakrát. 
 
Adata D16750 odolnost
 
Powerbanka nabízí dva USB výstupy s proudem 2,4 A a 1,0 A, dokáže tedy současně nabíjet dvě zařízení a posílat až 3,4 A. Adata D16750 se navíc dokáže nabíjet současně při tom, kdy sama nabíjí jiná zařízení. Rozměry powerbanky činí 143×84×28 mm a váží 370 gramů. V balení najdete jeden micro USB kabel. Užitečnou funkcí je i LED svítilna, která spolu s odolností powerbanky dále zlepšuje použitelnost a univerzálnost powerbanky v reálném životě, např. v přírodě. Zajímavostí je také to, že powerbanka dodává vyšší proudy zařízením, která jsou téměř vybitá, než těm, která jsou takřka nabitá a dobíjí se jen "poslední procenta".
 
Zdroj: adata.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama