Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ADATA D8000L: power banka i výkonná svítilna

4.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Společnost ADATA uvedla na trh power banku, která se vyznačuje odolným provedením a funkcí svítilny. Celá jedna strana zařízení je pokryta světelnými diodami, které je možné používat ve čtyřech různých režimech.
Nová power banka ADATA D8000L se vyznačuje svěžím designem, který je charakteristický kombinací tří barev. Pogumované těle vydrží menší nárazy a je částečně voděodolné – certifikace IP54 znamená, že power banka vydrží například polití kapalinou či déšť. Potěší také pár drobných detailů, které usnadňují použití tohoto příslušenství. Očko umožňuje připevnění poutka či karabiny pro snadnější přenášení a vroubkovaný povrch na zadní straně nejen zabraňuje vyklouznutí power banky z ruky, ale zároveň umožňuje vytvořit improvizovaný stojánek s využitím mince, platební karty či jiného drobného předmětu.
 
 
 
 
ADATA D8000L má ovšem v rukávu ještě jeden trumf, a to integrovanou svítilnu. Možná namítnete, že touto funkcionalitou je dnes vybavena řada power bank, ale v tomto případě výrobce rozhodně nešetřil. Namísto jedné svítivé diody jimi pokryl celou jednu stranu. K dispozici je tak celkem osmnáct LED, které nabízejí světelný tok 200 lumenů. Pokud by uživatel využíval příslušenství pouze ke svícení, lze dosáhnout výdrže až 17 hodin na jedno nabití. Možnosti využití jsou samozřejmě široké – od běžné svítilny až po nouzové světlo. K dispozici jsou celkem čtyři režimy svícení: standardní, záblesky, pomalé záblesky a signál SOS.
 
 
 
 
Power banka je osazena baterií o kapacitě 8 000 mAh, která zvládne dobít některé smartphony i více než třikrát. K dispozici jsou dva USB porty s celkovým výstupním proudem 2,1 A, takže lze nabíjet více zařízení najednou. O bezpečnost se starají chytré ochranné obvody, které zabraňují nadměrnému nabití, nadměrnému vybití, nadměrnému napětí, nedostatečnému napětí, přehřátí, přetížení a zkratování. Power banka přichází na český trh před začátkem léta, kdy se může hodit při dovolených u moře, stejně jako outdoorových aktivitách. Uživatelé ocení především odolné provedení, praktické detaily a výkonnou integrovanou svítilnu. Kapacita baterie bude pro většinu uživatelů zcela dostačující a potěší také možnost dobíjet hned dvě zařízení zároveň.
 
 
 
 
ADATA D8000L se na českém trhu prodává za cenu 899 Kč včetně DPH.
 
Zdroj: Tisková zpráva ADATA
reklama