www.svetmobilne.cz
>
>

ActiveSync v češtině! Konečně...

, , aktualita
Zdá se, že se někde konečně prolomily ledy, a Microsoft po měsících dohadů a odkládání konečně potěšil všechny příznivce Windows CE zařízení, kteří mají nejraději ActiveSync ve své mateřštině. Ano, plně lokalizovaný ActiveSync se včera z ničeho nic objevil na webu Microsoftu. Je sice ještě trochu ukrytý, ale je tam. Hned jsem si jej zkusil stáhnout a nainstalovat, a o tom, jak to vypadá, vám teď něco napíšu.
K oblíbeným
reklama
Diskuze nespokojených uživatelů toužících po české verzi synchronizačního programu ActiveSync plní diskuzní fóra nejen na ce4you již po mnoho měsíců. Ty ještě zesílily poté, co se před několika týdny dočkali naši východní sousedé, zatímco položka Czech v seznamu jazykových mutací stále chyběla. Tedy až do včerejšího dne.

Včera se totiž na stánce Microsoftu objevila česká varianta poslední verze ActiveSync, konkrétně build 4034. Pravda, zatím je tak trochu skrytá (na stránce ActiveSync ji nenajdete, je dosažitelná pouze přes Microsoft download), ale to je jen malá překážka. Není sice ještě kompletně přeložena, ale o to tady stejně moc nejde. Hlavní je možnost stáhnout si .MSI balíček s instalací. To mě samo o sobě velice potěšilo, protože na možnost instalovat ActiveSync přes Group Policy už delší dobu čekám. Bohužel po spuštění na mě čekalo dvojí překvapení. Úvodní dialogy byly počeštěny dost nedbale a po spuštění MSI archivu se pouze rozbalil soubor s licencí a pak samotný, již klasický instalační .EXE soubor. Problém mohou mít uživatelé Wiidows 98/Me, kteří nemusejí mít na svém počítači nainstalován program Windows Installer nutný pro rozbalení balíčku. Pokud pokus o spuštění .MSI balíčku skončí chybou, stáhněte a nainstalujte si Windows Installer ze stránky Microsoftu.I když tak přijdete o veškeré nastavení a předinstalované aplikace, máte-li již máte nějaký ActiveSync instalován, doporučuji jej před instalací české verze odinstalovat. Z hlediska stability programu je to rozhodně lepší než přeinstalace. Následná instalace programu se v ničem neliší od instalace anglické verze, tedy samozřejmě kromě jazyka:) Je rychlá a bezproblémová.Po úvodní synchronizaci si můžeme prohlédnout více. Potěšující je fakt, že jsou přeloženy všechny texty včetně nápovědy, nejen dialogy. Snad jen vzhled hlavního okna programu je trochu jiný, vinu na tom nese obliba češtiny v dlouhých jménech.Pokud tedy máte angličtiny dost a rádi byste další program mluvící na vás česky, neváhejte a stahujte. Za upozornění děkuji spoustě čtenářů, kteří mě informovali jak e-mailem, tak i v diskuzích.
reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala