www.svetmobilne.cz
>
>

ActiveSync v češtině! Konečně...

, , aktualita
Zdá se, že se někde konečně prolomily ledy, a Microsoft po měsících dohadů a odkládání konečně potěšil všechny příznivce Windows CE zařízení, kteří mají nejraději ActiveSync ve své mateřštině. Ano, plně lokalizovaný ActiveSync se včera z ničeho nic objevil na webu Microsoftu. Je sice ještě trochu ukrytý, ale je tam. Hned jsem si jej zkusil stáhnout a nainstalovat, a o tom, jak to vypadá, vám teď něco napíšu.
K oblíbeným
reklama
Diskuze nespokojených uživatelů toužících po české verzi synchronizačního programu ActiveSync plní diskuzní fóra nejen na ce4you již po mnoho měsíců. Ty ještě zesílily poté, co se před několika týdny dočkali naši východní sousedé, zatímco položka Czech v seznamu jazykových mutací stále chyběla. Tedy až do včerejšího dne.

Včera se totiž na stánce Microsoftu objevila česká varianta poslední verze ActiveSync, konkrétně build 4034. Pravda, zatím je tak trochu skrytá (na stránce ActiveSync ji nenajdete, je dosažitelná pouze přes Microsoft download), ale to je jen malá překážka. Není sice ještě kompletně přeložena, ale o to tady stejně moc nejde. Hlavní je možnost stáhnout si .MSI balíček s instalací. To mě samo o sobě velice potěšilo, protože na možnost instalovat ActiveSync přes Group Policy už delší dobu čekám. Bohužel po spuštění na mě čekalo dvojí překvapení. Úvodní dialogy byly počeštěny dost nedbale a po spuštění MSI archivu se pouze rozbalil soubor s licencí a pak samotný, již klasický instalační .EXE soubor. Problém mohou mít uživatelé Wiidows 98/Me, kteří nemusejí mít na svém počítači nainstalován program Windows Installer nutný pro rozbalení balíčku. Pokud pokus o spuštění .MSI balíčku skončí chybou, stáhněte a nainstalujte si Windows Installer ze stránky Microsoftu.I když tak přijdete o veškeré nastavení a předinstalované aplikace, máte-li již máte nějaký ActiveSync instalován, doporučuji jej před instalací české verze odinstalovat. Z hlediska stability programu je to rozhodně lepší než přeinstalace. Následná instalace programu se v ničem neliší od instalace anglické verze, tedy samozřejmě kromě jazyka:) Je rychlá a bezproblémová.Po úvodní synchronizaci si můžeme prohlédnout více. Potěšující je fakt, že jsou přeloženy všechny texty včetně nápovědy, nejen dialogy. Snad jen vzhled hlavního okna programu je trochu jiný, vinu na tom nese obliba češtiny v dlouhých jménech.Pokud tedy máte angličtiny dost a rádi byste další program mluvící na vás česky, neváhejte a stahujte. Za upozornění děkuji spoustě čtenářů, kteří mě informovali jak e-mailem, tak i v diskuzích.
reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář