Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer TravelMate X349: mobilní a dostupný pracant

8.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Acer oznámil novou řadu notebooků TravelMate X3, která bude určena především pro malé a střední podniky. Využití by ale mohla najít i u jiných skupin zákazníků, třeba u studentů, kteří ocení nízkou hmotnost, dlouhou výdrž baterie a přijatelnou cenu.
První zástupce z nové řady TravelMate X3 nese označení TravelMate X349. Notebook se vyznačuje celohliníkovým šasi s broušeným povrchem. Při návrhu byla důležitá vysoká mobilita, proto má počítač hmotnost jen 1,53 kg a tloušťku pod 18 mm. K dispozici je přitom 14“ IPS displej o rozlišení 1920 x 1080 pixelů, u kterého výrobce slibuje široké pozorovací úhly. Víko je možné otevřít až do úhlu 180 stupňů tak, aby bylo v rovině s podsvícenou klávesnicí a větším touchpadem než u předchozích modelů.

V případě procesoru se zatím taiwanský výrobce chová tak trochu tajnůstkářsky a pouze oznámil, že notebook budou pohánět čipy Intel Core šesté generace na architektuře Skylake. Společnost mu bude dělat až 8GB DDR4 a maximálně 512GB SSD. Stydět by se počítač neměl ani za baterii, která by měla nabídnout až desetihodinovou výdrž. V nabídce portů nechybí ani reversibilní USB Type-C, který je možné využít třeba k připojení speciální dokovací stanice sloužící k rozšíření konektivity – podporovány jsou například až dva monitory se 4K rozlišením.

TravelMate X349 cílí především na podnikovou sféru, proto nechybí řada nadstandardních funkcí. Notebook je dodáván s operačním systémem Windows 10 Pro a díky integrované čtečce otisků prstů lze k přihlašování používat službu Windows Hello. O bezpečnost dat se stará šifrovací čip Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a nechybí ani předinstalovaný bezpečnostní software od Aceru včetně programů Acer ProShield Manager a Acer Office Manager. Notebook je připraven také pro konferenční videohovory, nabízí totiž HD webkameru s podporou HDR, kvalitní reproduktory a certifikaci Skype for Business.

Acer TravelMate X349 se začne v evropských zemích prodávat od září. Cena bude startovat na 480 eurech, v přepočtu 13 000 Kč včetně DPH, což je na poměry pracovních notebooků sympatická částka.

Zdroj: Acer.com
reklama