Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Switch Alpha 12: kapalinou chlazený konvertibl

22.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Acer jako první na světě přináší hybridní zařízení s procesory Intel Core i, které nejsou chlazeny pomocí ventilátorů. Místo toho výrobce použil systém chlazení kapalinou, k tomu přidává design ve stylu Microsoft Surface či displej s vysokým rozlišením.
Světlo světa spatřilo další zařízení, které svou konstrukcí může připomínat Surface Pro 4 od Microsoftu. Acer ovšem nezůstal jen u napodobování a u svého nového modelu Switch Alpha 12 přináší rovněž několik inovativních novinek. Celé zařízení se skládá z tabletu s integrovaným stojánkem a odpojitelnou klávesnicí, která s tabletem drží pomocí magnetů. Ovládání je možné také pomocí aktivního stylusu Acer ActivePen, ten by ale měl být na rozdíl od klávesnice dostupný jen za příplatek.

Výbava zahrnuje 12“ IPS dotykový displej s vysokým rozlišením 2160 x 1440 pixelů, ještě zajímavější jsou ovšem informace týkající se procesoru. Tablet totiž bude dodáván výhradně s procesory Intel Core i3, i5 nebo i7 šesté generace na architektuře Skylake, které samozřejmě na rozdíl od řady Core m vyžadují aktivní chlazení. I přesto byste u novinky od Aceru marně hledali ventilátor, výrobce totiž využil technologii LiquidLoop, která pomocí uzavřeného systému s kapalinou rozvádí teplo po celém tabletu. Výhodou by měl být prakticky bezhlučný provoz.

V závislosti na zvolené konfiguraci bude Acer Switch Alpha 12 vybaven operační pamětí o velikosti 4 až 8 GB a jako úložiště poslouží maximálně 512GB SSD. Dále je k dispozici port USB Type-C, klasický port USB, čtečka paměťových karet nebo baterie s až osmihodinovou výdrží. Samotný tablet má hmotnost 0,9 kg a tloušťku 9,5 mm, po připojení klávesnice se tyto hodnoty zvýší na 1,25 kg a 15,9 mm. Volitelně budou dostupné i různé docky, které zlepší schopnosti zařízení například v oblasti konektivity.

Acer Switch Alpha 12 se na evropských trzích začne prodávat v květnu. Cena bude začínat na 699 eurech, tedy asi 18 900 Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ Acer
reklama