Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer představil notebooky, Swift 5 váží méně než 1 kg

1.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Na veletrhu IFA 2018 představila společnost Acer mimo jiných nové notebooky řad Aspire a Swift. Ty dostávají procesory Whiskey Lake a Swift 5 je zajímavý např. i tím, že váží méně než jeden kilogram.
Novinek bylo na veletrhu IFA 2018 představeno opravdu moc a nyní se podíváme na ty od Aceru. Konkrétně se budeme věnovat notebooků řady Aspire a Swift. Všechny dostávají nové procesory Intel Whiskey Lake. Začneme u verze Swift 3. V tomto případě se bude možné dostat i k verzím se 4G LTE konektivitou. Tenké hliníkové tělo bude ukrývat Full HD IPS displej o 13,3" nebo 14" úhlopříčce s velmi tenkými rámečky a výrobce slibuje 12hodinovou výdrž na jedno nabití baterie. Potěší také grafika Nvidia GeForce MX150.
 
Acer Swift 5
 
Acer Swift 5 bude k mání jak ve 14", tak i 15,6" variantě. V obou případech bude mít displej Full HD rozlišení, IPS technologie a má být také dotykový. Obě dvě verze navíc zaujmou velmi nízkou hmotností pod jeden kilogram, např. 15,6" verze se zastavila na pouhých 990 gramech, 14" verze pak na 970 gramech, k čemuž dopomohly slitiny hořčíku a lithia. K dispozici budou varianty, které mají mít až 16 GB operační paměti LPDDR3 a 1 TB SSD. 
 
Dále tu máme inovované modely Aspire 3 s procesory Intel Pentium. V tomto případě tu ještě najdete zabudovaný DVD přehrávač. Model Aspire 5 potěší dedikovaným grafickým čipem GeForce MX150. Tloušťka tohoto notebooku je 18,85 mm a jako většina nových notebooků, i tento se chlubí tenkými rámečky kolem displeje (ten má Full HD rozlišení).
 
Acer Aspire 7
 
Nakonec tu máme ještě Aspire 7. Tento model je podstatně zajímavější než předchozí. O grafiku se tu stará Radeon RX Vega M se 4 GB vlastní paměti a obraz posílá na 4K 15,6" displej s tenkými rámečky. Hmotnost této novinky se zastavila na 1,5 kilogramu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama