Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer pracuje na větší verzi tabletu Aspire Switch

24.8.2014, Jáchym Šlik, aktualita
Acer chystá konvertibilní tablet Aspire Switch s 11,6" displejem. K dispozici by měla být levnější varianta s procesorem Intel Atom a výkonnější varianta s procesorem Intel Core i3. Samozřejmostí je operační systém Windows 8.1.
Acer už i na českém trhu nabízí 10" tablet Aspire Switch 10, který je možné pomocí přiloženého klávesnicového docku proměnit v notebook, případně tablet do docku vložit obráceně a využívat tak zařízení v tzv. prezentačním módu. Taiwanský výrobce by však měl velmi brzy představit nové varianty tohoto konvertibilního zařízení s trochu větší úhlopříčkou displeje.

Nový Acer Aspire Switch bude údajně vybaven 11,6” obrazovkou s technologií IPS a rozlišením 1366 x 768 pixelů. Levnější varianta označovaná jako SW5-111 nejspíš nabídne čtyřjádrový čip Intel Atom Z3745 (Bay Trail), 2GB RAM a 32GB interní paměť. Pro náročnější uživatele pak bude připravena varianta s označením SW5-171, která by měla disponovat výkonnějším dvoujádrovým procesorem Intel Core i3-4012Y (Haswell) spolu s integrovanou grafikou Intel HD 4200, 4GB RAM a 64GB interní pamětí.Další výbava větší verze tabletu Acer Aspire Switch zůstává neznámá. Měli bychom však očekávat přítomnost Wi-Fi, Bluetooth 4.0, micro HDMI, micro USB, slotu na micro SD karty, přední webkamery a v neposlední řadě operační systém Windows 8.1.

Připomeňme, že menší Acer Aspire Switch 10 je dodáván s předinstalovaným kancelářským balíkem Microsoft Office 2013 pro studenty a domácnost, takže je velmi pravděpodobné, že tuto nespornou výhodu nabídne i chystaná větší varianta zařízení. K představení by mohlo dojít už za pár týdnů na veletrhu IFA 2014 v Berlíně.

Zdroj: Tabtec.com
reklama