Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer odhalil pasivně chlazený notebook s Windows 8.1

22.5.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Acer si připravila velmi zajímavý notebook TravelMate B115P, který přijde také ve verzi B115 bez dotykového displeje. Tento notebook nabídne pasivní chlazení svého procesoru a operační systém Windows 8.1.
Notebooky Acer TravelMate B115P a TravelMate B115 jsou vybaveny nejnovějším modelem čtyřjádrového procesoru Intel Pentium, 8 GB paměti a také 128GB SSD, což tedy znamená, že jejich provoz by měl být naprosto bezhlučný.Acer uvádí, že jsou založeny na designu FlowCurve, přičemž víko je vyrobeno z hliníku. Tělo je přitom 21,2 mm tlusté a váží pouze 1,19 kg, ale také jde o pouze 11,6" notebooky. Základní hardwarovou výbavu již Acer popsal, ale bohužel zatím nezmínil, na jaká rozhraní a nabídku portů se můžeme těšit.

TravelMate B115P a B115 tak nabídnou 11,6" obrazovku z rozlišením 1366 x 768, procesor Pentium z rodiny Bay Trail, což může být nejspíše Pentium N3530 s TDP pouze 7,5 W, dále tu máme zmíněných 8 GB RAM a 128GB SSD, HD webkameru s HDR, klávesnici, trackpad a také baterii, která má poskytnout výdrž až 10 hodin.

Předinstalovány budou Windows 8.1, a to včetně různého dalšího softwaru od Aceru, jako je třeba Office Manager pro malé firmy a kanceláře, ProShield zajišťující správu účtů i zabezpečení dat nebo i Acer Classroom Manager pro učitele, který bude moci přes svůj počítač úkolovat studenty. Dále tu jsou také utility Acer Touch Tools, Acer Screen Grasp, Acer Scrapboard a Acer AccuFinger.

Acer TravelMate B115(P) mají přijít na evropské trhy někdy v červnu, ovšem ceny zatím nebyly oficiálně zveřejněny. Nicméně verze s dotykovým displejem již prý byla zařazena do jednoho nizozemského obchodu, a to s cenou 419 euro bez daně, čili 11 500 Kč.

Zdroj: Hexus.net
reklama