Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer odhalil několik novinek už před Computexem

28.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Ještě před začátkem veletrhu Acer oznámil dvojici cenově dostupných konvertibilních notebooků/tabletů Switch V 10 a Switch One 10. Dostalo se také na podnikatelské notebooky TravelMate P2, které prošly upgradem. Všechny novinky běží na systému Windows 10.

Acer Switch V 10


První novinka nese název Switch 10 V, čímž dělá v nabídce taiwanského výrobce pořádný zmatek – velmi se totiž podobá modelu Aspire Switch 10 V, i když o úplně stejná zařízení nejde. Switch V 10 má konstrukci typu 2 v 1, takže jde vlastně o tablet s magneticky připojitelnou klávesnicí, která umožňuje rychlou proměnu v notebook. Kromě tenké klávesnice bude v nabídce i model, který v sobě ukrývá 500GB HDD.

Výbava tabletu zahrnuje desetipalcový dotykový IPS displej chráněný sklem Gorilla Glass, procesor Intel Atom z řady Cherry Trail a 32GB či 64GB úložiště. Nechybí reversibilní port USB Type-C, který umožňuje rychlý přenos dat. Čtečka otisků prstů v kombinaci se službou Windows Hello zase poslouží k pohodlnému přihlášení. Výrobce slibuje také touchpad podporující různá gesta a baterii s až devítihodinovou výdrží.

Acer Switch V 10 se začne na americkém trhu prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku za cenu od 249 dolarů, v přepočtu 6 000 Kč bez DPH. V nabídce bude pět barevných variant.


Acer Switch One 10


Acer Switch One 10 se v mnohém podobá modelu Switch V 10, ale kvůli snížení ceny muselo dojít k některým ústupkům. Co ovšem zůstalo stejné je hybridní konstrukce, která kombinuje tablet s připojitelnou klávesnicí, k dispozici jsou tak celkem čtyři režimy použití. Stejně tak se nic nezměnilo na čtečce otisků prstů, touchpadu s podporou gest nebo procesoru Intel Atom z řady Cherry Trail.

Dalším známým parametrem je desetipalcový dotykový IPS displej s HD rozlišením nebo baterie nabízející až osmihodinovou výdrž. Acer Switch One 10 se začne na severoamerických trzích prodávat v červenci za cenu od 199 dolarů, tedy asi 4 800 Kč bez DPH. Tentokrát nebude a výběr z více barevných variant, k dostání bude pouze zobrazená šedá.


Acer TravelMate P249 a TravelMate P259


Acer myslel také na podnikatelskou sféru a představil nové notebooky z řady TravelMate P2, které budou dostupné se 14“ nebo 15,6“ Full HD displejem. O pohon se stará šestá generace procesorů Intel Core na architektuře Skylake, operační paměť typu DDR4 a dedikovaná grafická karta Nvidia GeForce 940M. Při práci s více dokumenty či programy uživatelé jistě ocení možnost připojit počítač k až třem nezávislým monitorům.

Výrobce kladl důraz také na zabezpečení, proto nechybí třeba Trusted Platform Module (TPM2.0) pro hardwarové šifrování dat, podpora zámku Kensigton a volitelně čtečka otisků prstů umožňující přihlášení do systému pomocí služby Windows Hello. Notebooky disponují také dvojicí stereo reproduktorů a získaly certifikace Skype for Business. Za zmínku stojí také textura na víku notebooku, která by měla zajistit neklouzavost a odolnost proti poškrábání.

Prodej modelů TravelMate P249 a TravelMate P259 bude na severoamerických trzích odstartován během letošního roku. Ceny budou začínat na 599 dolarech, v přepočtu 14 500 Kč bez DPH.


Ceny a dostupnost v Evropě


U žádné z novinek zatím Acer nepotvrdil, zda se bude prodávat i na evropských trzích. Neznámé tak pochopitelně zůstávají i ceny a data zahájení prodeje na starém kontinentě.

Zdroj: Blogs.windows.com
reklama