Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Nitro 5 Spin: konvertibilní notebook pro občasné hráče

24.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Že konvertibilní konstrukce a zaměření na hry u notebooku nejdou k sobě? Acer se u svého nového modelu Nitro 5 Spin snaží přesvědčit o opaku. Ve výbavě má osmou generaci procesorů Intel Core – Coffee Lake.
Herní notebooky máme obvykle spojené s těžší a větší konstrukcí, která není zrovna ideální pro časté přenášení, naopak konvertibilní modely obvykle disponují slabším grafickým výkonem. Acer se pokusil obě tyto kategorie propojit a výsledkem je notebook Nitro 5 Spin. Jedná se o relativně tenký a lehký model s dotykovým displejem, který je možné otočit až o 360 stupňů. 15,6” IPS panel nese rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a pohon je zajišťován až osmou generací procesorů Intel Core i7, to znamená nejnovější architekturu Coffee Lake.
 
 
Dále je k dispozici rychlá operační paměť GDDR5 VRAM a úložiště PCIe SSD o kapacitě až 512 GB. Podsvícená klávesnice usnadňuje používání notebooku v noci a o vyšší bezpečnost dat se stará čtečka otisků prstů navázaná na službu Windows Hello. Nechybí dvojice stereo reproduktorů (s certifikací Dolby Audio Premium) a subwoofer, o další vylepšení zvuku se starají technologie Acer TrueHarmony a Acer Smart Amplifier. Výrobce slibuje rovnéž rychlé a stabilní bezdrátové připojení díky podpoře Wi-Fi 802.11ac s MU-MIMO nebo antény ExoAmp, která má být zárukou silného signálu i přes použití kovového povrchu.
 
Acer Nitro 5 Spin se začne na evropských trzích prodávat v říjnu za cenu od 1 199 eur, přepočtu 31 tisíc korun. Své zákazníky by mohl tento univerzální notebook najít mezi uživateli, kteří často využívají multimediální aplikace, ale občas na svém stroji také pracují a hrají hry. O vyloženě herní notebook tedy rozhodně nejde.
 


reklama