Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Liquid Z6E na českém trhu: levný telefon s HD displejem

3.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Acer rozšířil nabídku low-endových smartphonů na českém trhu o svůj model Liquid Z6E. Většina použitých komponentů odpovídá ceně, jedinou výjimkou je snad displej, který se chlubí mírným zakřivením na okrajích, HD rozlišením a filtrem modrého světla.
Acer Liquid Z6E se bude na českém trhu prodávat za cenu 2 699 Kč včetně DPH, proto nelze očekávat žádné zázraky. Platí to také o designu, který nějak zvlášť nevyniká a použití plastu to jen podtrhuje. Na přední straně si ovšem můžeme všimnout 2.D sklíčka, které na je na bocích mírně zahnuté. Tento prvek byl dříve vyhrazen spíše dražším modelů, ale teď už se dostává také do nejnižší třídy.Pod sklem potom nalezneme 5“ IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, což vzhledem k ceně není nejhorší. Přece jenom tomu není zase tak dlouho, co se u podobných low-endů používaly panely s nižším rozlišením. A dalším bonusem navíc je filtr BlueLightShield, který omezuje modré světlo vyzařované displejem. Výsledkem by měl být především rychlejší usínání a méně unavené oči. Filtr je možné nastavit v několika intenzitách.

V další výbavě se už ovšem dostáváme skoro na úplné dno toho, co lze v dnešních smartphonech najít. Čtyřjádrový procesor MediaTek MT6850 je doplněný o pouze 1GB RAM, takže s náročnějšími aplikacemi by mohli mít uživatelé problém. Nepotěší ani 8GB interní úložiště, které lze ovšem (na rozdíl od operační paměti) rozšířit pomocí micro SD karty. Snímky je možné pořizovat pomocí 5MPx zadního fotoaparátu s LED bleskem a autofokusem, případně 2MPx přední kamerky na selfie. V kategorii konektivity můžeme pochválit přítomnost podpory LTE (4G), která se stala standardem také u nejlevnějších modelů.

Acer Liquid Z6E je dostupný v černé a bílé barvě.

Zdroj: Acer.com
reklama