Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Liquid Jade Primo se po 10 měsících od představení začíná prodávat v ČR

8.7.2016, Jan Pánek, aktualita
Na konci loňského roku to vypadalo, že na mobilní trh přijdou velmi zajímavá zařízení s Windows 10 Mobile a funkcí Continuum. Acer měl přijít s jedním z prvních zařízení, na trh jej ale uvádí skoro rok po uvedení.
Acer Liquid Jade Primo měl být tak trošku revoluční telefon, představen byl před Lumiemi 950 (XL) od Microsoftu, takže to byl první telefon, který demonstroval možnosti funkce Continuum. S tím přišlo i mnoho povyku a nejen redaktoři různých webů a čtenáři se na počin Aceru opravdu těšili.

Čas ale plynul, Microsoft uvedl nové Lumie, nové Lumie přišly na trh a zabydlely se na něm, kdo chtěl, Continuum už dávno má a Acer, ten po 10měsíčním čekání začal studenou novinku prodávat nejen na českém trhu, ale i ve světě.

Délka čekání ale není to nejsmutnější, tím je fakt, že české obchody dodržují dávno stanovenou doporučenou cenu výrobce, tedy 15.990 Kč i s daní. Tato cenovka by byla jistě velmi vhodná, pokud by se telefon dostal na trh před loňskými Vánoci, ale teď?V tomto ohledu se poučil i Microsoft, který zahájil slevové kampaně, jež se dostaly i do České republiky. Obě vrcholné Lumie 950 i 950 XL byly zlevněny o 5.000 Kč na konci minulého měsíce. To je dostalo na cenu okolo 10.000 korun s daní. Acer Liquid Jade Primo tedy nyní stojí o 6.000 Kč více než podobně vybavená levnější Lumia 950.

Cena ale není pro model smrtelná jen z pohledu konkurence Lumií, ale i z pohledu aktuální konkurence obecně. Před rokem byl procesor Snapdragon 808 a 3 GB RAM solidní volbou, zvláště kvůli problémům SD 810 s přehříváním. Dnes se ale jedná o zastaralý procesor, který je překonán některými procesory řady Snapdragon 600.

Další nevýhodou telefonu je displej s "pouze" Full HD rozlišením. Pokud bychom telefon měli zařadit do androidní konkurence, patřil by do vyšší střední třídy, která cenově startuje klidně i na poloviční ceně.

Acer tedy nepřichází s ničím novým, ale ani levným. K telefonu je možno koupit i originální příslušenství v podobě dokovací stanice za necelé dva tisíce korun podle obchodu, ale dokovací stanice k Lumiím jsou nyní v některých obchodech zdarma. Potěší tak snad jen flipové pouzdro za levný peníz, ale to telefon opravdu nespasí.

Pokud si Acer neuvědomí, že situace je na trhu o hodně jiná, než jak tomu bylo před 10 měsíci, kdy na veletrhu IFA na začátku září telefon odhalil, můžeme se maximálně těšit na nástupce, který už je chvíli ve vývoji.

Zdroj: Heureka
reklama