Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Liquid Jade 2: vlajková loď s 1 TB v cloudu

22.2.2016, Jan Pánek, aktualita
Acer nelenil a na MWC představil také zajímavou novinku. Ta nepřichází s Windows 10 Mobile, jak by mohl špatně napovídat název, ale s Androidem. Hlavní předností tohoto telefonu bude 1 TB volného místa na cloudu zdarma.
Liquid Jade 2 se může chlubit parametry vlajkové lodě, i když je nutno podotknout, že tyto parametry byly v módě spíše minulý rok. To ale Acer vynahrazuje 1 TB volného místa na cloudovém úložišti. Telefon tak můžeme přirovnat například k Nextbit Robin. K základní 32GB paměti bude ještě bohaté dovybavení.

S těmito "cloudovými telefony" jsou ale problémy, protože máme tradičního nepřítele - nízký FUP. Do cloudu se uživatele snaží nutit i Google - nepoužívá sloty na paměťové karty. Nejen v ČR to je ale nepopulární řešení. K čemu je 1 TB místa na cloudu, když máme FUP o hodnotě jednotek GB?

Jako procesor poslouží Snapdragon 808, což je loňské oblíbené řešení u top modelů. Oproti Snapdragonu 810 má sice menší výkon, ale nepřehřívá se. Pokud by Acer chtěl představit plnohodnotnou vlajkovou loď, nejlepší volbou by byl dozajista Snapdragon 820.

RAM má kapacitu 3 GB a vnitřní úložiště o 32 GB je rozšířené o 1 TB místa v cloudu. Jen pro představu - Nextbit Robin má v cloudu "jen" 100 GB. O slotu na SD karty zde nemůžeme uvažovat.

Telefon se chlubí i dobrým displejem, který na 5,5" nabídne Full HD rozlišení, a to vše za použití AMOLED panelu. Acer se dále chlubí 100% pokrytím barevného gamutu NTSC, který by měl zajistit věrné podání barev.

Fotoaparáty mají rozlišení 21 Mpx v případě zadního snímače, který umí snímat video do 4K rozlišení. U něj se nachází i dvojitá přisvětlovací LED dioda. Přední snímač má nadprůměrných 8 Mpx.

Konektivita je také dobrá. Telefon nabídne LTE Cat. 6, WiFi ve standardu až "ac" a BT v4.1. Android je ve verzi 6.0, tedy té nejnovější. Cena tohoto modelu ani dostupnost zatím nebyla stanovena.

Acer se zmínil i o dalším telefonu, a to Liquid Zest. Ten disponuje 5" HD displejem, 1,3GHz čtyřjádrovým procesorem, 8/5Mpx snímači a volitelnou LTE verzí. Ta vyjde na 149 eur (asi 4000 Kč bez DPH), 3G verze vyjde na 109 eur (asi 3000 Kč bez DPH).

Zdroj: androidcentral.com
reklama