Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Leap Ware: chytré hodinky pro aktivnější povahy

27.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Acer představil svůj další pokus na poli nositelných zařízení. Leap Ware jsou fitness hodinky, které nabízejí barevný dotykový displej, velké množství senzorů, mžnost spárování se smartphonem, relativně dlouhou výdrž a přijatelnou cenu.
Jednou z novinek jarní tiskové konference Aceru, která se už tradičně uskutečnila v New Yorku, jsou chytré hodinky Leap Ware. Samotný výrobce však novinku označuje spíše jako fitness hodinky, což odpovídá jejich zaměření na sport. Ne snad, že by neukazovaly čas nebo je nebylo možné spárovat se smartphonem, ale svým designem i funkční výbavou cílí především na aktivnější povahy. To znamená, že na zápěstí nahradí především chytrý náramek, oproti kterému se vyznačují 1,6“ barevným dotykovým displejem kulatého tvaru. Čelní strana o průměru 42 mm je chráněna sklíčkem Gorilla Glass SR+ odolným proti poškrábání. Celé hodinky se potom chlubí certifikací IPX7, která potvrzuje odolnost při ponoření do vody, takže ani běh v dešti nebo plavání nepředstavuje pro Acer Leap Ware problém.

Po designové stránce hodinky nijak neuchvátí, především obrovský prázdný prostor okolo displeje působí poměrně nevzhledně. Leap Wear si ovšem zákazníci budou pořizovat spíše kvůli zaměření na sport, čemuž odpovídá také použití gumového náramku, který lépe odolá potu. Samotné tělo hodinek je potom z nerezu. Uvnitř nalezneme procesor MediaTek MT2523 určený pro nositelná zařízení, kterému dělá společnost čip MT2511 zpracovávající data ze senzorů. Právě nabídka senzorů je v případě novinky od Aceru opravdu široká. Měření pohybových aktivit je samozřejmostí, kromě toho zvládnou hodinky zaznamenávat srdeční tep, výdrž, úroveň stresu a únavy nebo vystavení UV záření.

Leap Wear také podporují některé funkce známé z jiných chytrých hodinek. Po spárování se smartphonem upozorní uživatele na příchozí hovor či textovou zprávu. Aplikace Liquid Life pro Android či iOS umožňuje mimo jiné nastavovat denní cíle, za jejichž plnění uživatel získá virtuální měnu směnitelnou například za slevy do obchodu Liquid Life Market. Vzhledem k použití vlastního operačního systému však není možné instalovat další aplikace, které by rozšiřovaly funkčnost hodinek. Na druhou stranu potěší výdrž, která by se měla pohybovat v rozmezí tří až pěti dnů, a to je na poměry chytrý hodinek s dotykovým displejem velmi slušná hodnota.

Acer Leap Ware se začnou prodávat až ve třetím čtvrtletí letošního roku za cenu 139 eur, v přepočtu necelých 3 800 Kč.

Zdroj: Pocket-lint.com
reklama