Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer Jade Primo: smartphone s Windows 10 dokáže nahradit i počítač

2.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Acer na IFA 2015 oznámil patrně nejvybavenější smartphone s mobilními Windows 10. Díky podpoře funkce Continuum je navíc možné k telefonu připojit periferie a vytvořit z něj plnohodnotný počítač.
Acer Jade Primo je po dlouhé době opravdu špičkově vybavený smartphone s operačním systémem od Microsoftu, který chce konkurovat třeba vlajkovým modelům s Androidem. Je patrné, že novinka je určena především jako kvalitní a univerzální pracovní nástroj, vůbec ale nezaostává ani v multimediální výbavě.

Výrobce byl zatím na podrobnosti o svém novém smartphonu docela skoupý, k dispozici tak třeba zatím nemáme žádný kvalitní obrázek přístroje, ty nejdůležitější parametry už ovšem známe. Acer Jade Primo disponuje 5,5“ Super AMOLED displeje a je poháněn šestijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 808.


(Zdroj fotografie: Liliputing.com)

Na zadní straně se ukrývá 21MPx primární fotoaparát s dvojitou přisvětlovací diodou, vpředu pak nalezneme 8MPx sekundární fotoaparát, který je určen pro videohovory a autoportréty. Další výbava zatím zůstává neznámá, neoficiálně ale můžeme spekulovat třeba o 3GB RAM nebo podpoře připojení k internetu přes LTE.

Kromě špičkové výbavy vyniká Acer Jade Primo také operačním systémem Windows 10 s podporou funkce Continuum, kterou vyvinul samotný Microsoft. Tato zajímavá vychytávka umožňuje ke smartphonu připojit externí monitor a další periferie, jako jsou klávesnice a myš.


(Zdroj fotografie: Liliputing.com)

K tomuto účelu bude sloužit speciální dokovací stanice. Uživatel tak může telefon poměrně rychle a jednoduše proměnit v PC s téměř plnohodnotnou verzí Windows 10. Podle dostupných informací budou dok, bezdrátová myš a klávesnice součástí základního balení.

Acer Jade Primo se na trh snad dostane do konce letošního roku. Podrobnější informace o ceně ani dostupnosti zatím nemáme k dispozici. Jakmile se něco nového dozvíme, doplníme to do článku.

Zdroj: Liliputing.com
reklama